КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
ІV. Колективна робота з текстом-зразкомРОЗВИТОК ЗВ ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ ЗАМІТКА В ГАЗЕТУ (ІЗ ШКІЛЬНОГО ЖИТТЯ) ІНФОРМАЦІЙНОГО ХАРАКТЕРУ (ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ЇЇ ХАРАКТЕРОМ І ЗМІСТОМ) Мета:ознайомити учнів із заміткою як жанром мовлення (характерними рисами, структурою, мовними особливостями), підготувати учнів до самостійного написання замітки в газету інформаційного характеру; удосконалювати мовленнєво-комунікативні вміння здійснювати стилістичний аналіз замітки (характеризувати її зміст, структуру, мовні особливості), сприймати й усно відтворювати зв’язне висловлювання; підвищувати мовну й мовленнєву культуру п’ятикласників. Типуроку:урок розвитку зв’язного мовлення.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Розвиток безперервної пошукової пізнавальної активності учнів Актуалізація опорних знань п’ятикласників 4 Слово вчителя. Замітка — один з основних жанрів журналістики (науки про засоби масової інформації). Які джерела інформації для сучасної людини вам відомі? Розкажіть про них.
Дати відповіді на запитання: 1) Які газети ви знаєте? Які з них читаєте? 2) Хто готує матеріал для газети? 3) Що відомо вам про оформлення газет (ілюстрації, рубрики, шрифти)? 4) Що, крім заміток, міститься в газеті?
Захист індивідуальних творчих робіт, отриманих учнями заздалегідь 4 Характер завдання: Проаналізувати зміст вашої улюбленої газети. Що в ній цікавого, корисного, пізнавального? ІІІ. Ознайомлення п’ятикласників з темою, Метою й завданнями уроку. Оголошення епіграфа Публіцистика — це секундна стрілка годинника... Вона фіксує швидкоплинні миттєвості життя, намагається вплинути на його життя. Г. Марков
ІV. Колективна робота з текстом-зразком 4 Прочитати текст. Визначити його тему й основну думку. Виділити мікротеми висловлювання (скласти план). У МОЄМУ САДУ, НА МОЄМУ ГОРОДІ Щороку у нашій школі проводиться виставка-конкурс «У моєму саду,на моєму городі», під час якої учні всіх класів виявляють свої творчі здібності. Кожен може показати зроблене своїми руками. Це може бути фігурка з дерева чи вишивка. А можна принести плоди зі своєї дачі, прикрасивши їх. Особливо мені подобається, коли учні фантазують, роблятьз овочів і фруктів різноманітні композиції. Наприклад, «Осінні дари»,«Матінка-природа», «Обжинки». Традиційно осінню виставку відвідують усі: діти, вчителі, батьки, дідусі й бабусі. З кожного класу вибираються два учні-екскурсоводи, якірозповідають про вироби та цікаві експонати з овочів і фруктів. На столах можна побачити різні учнівські творіння, почути фантастичні розповіді про них. Після виставки всі дари природи відправляють до дитячих інтернатів, лікарень. Сподіваюсь, що і надалі ця традиція житиме в нашій школі.
4Післятекстові завдання: 1) Який факт викладено в замітці? 2) роль відіграє заголовок? 3) Слова якого стилю (розмовного, офіційно-ділового, наукового) переважають у тексті? 4) До якого стилю належить висловлювання?
|