КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Алгоритм створення форми з використанням майстра форм1. Активізувати вкладнику «Формы» в поточній БД. 2. Дати команду «Создать...». 3. Вказати спосіб створення форми – «Мастер форм» – та натиснути ОК. 4. Вибрати зі списку таблицю-джерело та вказати потрібні поля, використовуючи значки <, >, << та >>. Натиснути «Далее». 5. Вибрати зовнішній вигляд форми (в один столбец, ленточный, табличный, выровненный). Натиснути «Далее». 6. Обрати потрібний стиль представлення форми. Натиснути «Далее». 7. Вказати ім’я форми та натиснути «Готово».
Якщо записи таблиці, на базі якої створюють форму, були впорядковані, дані форми також будуть упорядковані автоматично. У формі зберігається і фільтрація даних таблиці для першого перегляду цих даних. У наступних сеансах роботи фільтрацію даних у формі необхідно поновити. Підпорядкована форма — це форма, яка знаходиться всередині іншої форми. Первинна форма називається головною формою, а форма всередині форми називається підлеглою формою. Комбінацію «форма/підпорядкована форма» часто називають ієрархічною формою. Найчастіше підпорядковані форми використовують для зв’язку між таблицями «один до багатьох». Головна форма завжди є простою формою з одним записом у бланку форми, підлегла може мати вигляд, вибраний за бажанням користувача. Головна форма може мати довільну кількість підлеглих форм. Також MS Access дає змогу розробляти у формі сім рівнів підпорядкування: основна форма має підпорядковану, та в свою чергу утримує підпорядковану й т.д. У готовій складній формі підпорядкована форма може бути представлена як власне підпорядкована, так і зв’язана. Підпорядкована форма розкрита і знаходиться на «території» головної форми, а зв’язана в головній формі подана у вигляді кнопки. Вона розкривається натисканням лівої кнопки мишки.
УРОК № 9 Тема уроку: Звіти та робота з ними. Мета уроку: навчити створювати звіти на основі таблиць або запитів, ознайомити із прийомами роботи зі звітами в режимі конструктора; розвивати навички роботи з об’єктами типу «звіт». Тип уроку:комбінований. Обладнання:персональний комп’ютер, інструктивні картки. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. II. Актуалізація і корекція опорних знань, умінь і навичок. 1. Охарактеризуйте тип об’єктів «форми». 2. Назвіть основні методи створення форм. 3. Опишіть процес введення й редагування даних. 4. Опишіть процес зміни структури форми. 5. Дайте характеристику структурі «форма/підпорядкована форма».
|