КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Технічні характеристики радіометрів
Для виявлення й виміру джерел ІВ у польових умовах широко використовується переносний сцинтиляційний радіометр пошуковий СРП-68-01. Прилад дозволяє вимірювати альфа-активніізотопи в діапазоні 0-10000 імп/с з погрішністю ±10%. Д о з и м е т р ипризначені для контролю опромінення співробітників, які працюють із джерелами ІВ та інших категорій населення, що знаходяться в радіаційно небезпечних районах. Існує кілька типів дозиметрів, які працюють за іонізаційним (ДК-02, ДП-24, ДП-22В, ИД-1), хімічним (ДП-70) і фотографічним принципами. Вони можуть бути як прямопоказуючими, так і “сліпими”. Прямопоказуючі дозиметри типу ДК-02, ДП-24, ДП-22В, ИД-1, ИД-11 являють собою малогабаритні іонізаційні камери з підключеними до них конденсаторами й електроскопом (кварцова нитка з петлею), рис.12.
Рис.12. Прямопоказуючий дозиметр типу ИД-1: 1 – мікроскоп; 2 – електроскоп; 3 – конденсатор; 4 – ізолятор; 5 – іонізаційна камера; 6 – шкала вимірів. Принцип роботи прямопоказуючих дозиметрів полягає в утворенні під впливом ІВ на іонізаційну камеру іонізаційного струму і наступному розрядженні конденсатора. За ступенем розрядження конденсатора визначається доза випромінювання. До найбільш сучасних дозиметрів відносяться вимірники доз випромінювання типу ИД-1, ИД-11, комплект індивідуальних дозиметрів КИД-6А, комплект дозиметрів термолюмінісцентних КДТ-02 та інші.
Т а б л и ц я 34
|