Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаБІОЛОГІЧНІ НЕБЕЗПЕКИ
Читайте также:
  1. Абіотичні небезпеки
  2. Атмосферні небезпеки
  3. Гонококи. Біологічні властивості, патогенез і мікробіологічна діагностика захворювань. Профілактика і специфічна терапія гонореї та бленореї.
  4. Допуск до виконання робіт підвищеної небезпеки
  5. Еволюція коків, їх загальна характеристика. Стафілококи, біологічні властивості, класифікація, практичне значення.
  6. Екологічні небезпеки та чинники, джерела і наслідки їх.
  7. За ступенем суспільної небезпеки норма про умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть (ч. 2 ст. 121 КК України) відноситься до ... складів злочинів
  8. Завдання 2. Техніка безпеки. Знаки небезпеки для позначення вантажів, що містять небезпечні речовини. Кольори та знаки безпеки та небезпек.
  9. ЗЛО. Небезпеки в сучасному урбанізованому середовищі

 

Усі живі істоти, виходячи з принципу доцільності й раціональності, що панує в природі, виконують певну, притаману їм роль. Але для людини деякі з них є небезпечними.

Біологічними (від гр. bios — життя) є небезпеки, що походять від об'єктів живого світу. Внаслідок дії на живий організм хвороботворних мікроорганізмів, токсинів, інших біологічно активних речовин, а також енергії біологічних перетворень, що при цьому виникає, відбувається біологічне ураження. Воно характеризується інтоксикаціями людей і тварин, віддаленими генетичними, онкогенними, тератогенними та іншими порушеннями. Носієм біологічних небезпек є середовище перебування (повітря, вода, ґрунт), рослинний і тваринний світи, люди, штучне середовище, створене людиною, та інші об'єкти.

У людей, тварин і рослин інфекційні хвороби спричинюються мікроорганізмами певних видів — так званими хвороботворними організмами. Такі хвороби, як проказа, чума, холера, малярія, туберкульоз та інші, в минулому забирали життя тисяч людей, сіючи забобони та страх серед населення. Люди тривалий час не знали, що ці хвороби спричинюються мікроорганізмами, не було і засобів боротьби з ними.

Найнебезпечніші для людей і тварин є мікроорганізми — збудники інфекційних захворювань. З давніх часів інфекційні захворювання завдавали людству багато страждань. Сотні тисяч людей гинули під час масового поширення інфекційних хвороб. Від чуми в XIV ст. в Європі загинуло 25 млн чоловік — чверть всього населення материка. В ХІV-ХVIII ст. від віспи помирало щорічно понад 1,3 млн чоловік. Під час епідемії грипу, яка охопила всю земну кулю в 1918-1919 рр. із 500 млн, що захворіли,

 

вмерло більше ніж 20 млн чоловік — приблизно у два рази більше, ніж загинуло у першій світовій війні. І на сьогодні у нашій державі реєструються спалахи епідемій грипу, дизентерії, енцефаліту та інших хвороб.

Особливо сприятливими умовами для виникнення і поширення інфекційних захворювань є стихійні лиха, війни, неврожаї, переміщення великих мас людей (біженців, військових), руйнування систем водопостачання і каналізації, коли зменшуються можливості проведення оздоровчої, профілактичної і протиепідемічної роботи.

Інфекційні хвороби відрізняються від інших захворювань тим, що вони спричинюються живими збудниками, передаються від зараженого організму здоровому і можуть породжувати епідемії.Збудники інфекційних хвороб — хвороботворні мікроорганізми — надзвичайно малі за розмірами, не мають кольору і смаку, тому не визначаються органами чуття людини. Найнебезпечнішими є бактерії, віруси, рикетсії, гриби і спірохети, найпростіші. Бактерії, що мають форму кульок, називають коками. Групи коків називають стафілококами і стрептококами, багато бактерій мають форму ниток, звивисту форму клітин, паличок, наприклад: кишкова паличка (Eschericha coli), збудник тифу (Salmonella typhi), дизентерії (Shigella dysenteriae). І бактерії — одноклітинні мікроорганізми, мають клітинну оболонку і містять значну кількість ДНК. Більшість бактерій мають розміри 0,5...1,0 мкм.

 


Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 8; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты