Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаОбставини, що встановлюються при досудовому розслідуванні кримінальних правопорушень, вчиненими неповнолітніми
Читайте также:
  1. Криміналістична характеристика кримінальних правопорушень в сфері обігу наркотичних засобів.
  2. Криміналістична характеристика кримінальних правопорушень вчинених неповнолітніми
  3. Криміналістична характеристика кримінальних правопорушень проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина.
  4. Криміналістична характеристика кримінальних правопорушень проти власності.
  5. Криміналістична характеристика кримінальних правопорушень проти здоров’я осіб
  6. Криміналістична характеристика кримінальних правопорушень проти правосуддя
  7. Обставини що підлягають встановленню при розслідуванні заподіяння тілесних ушкоджень
  8. Обставини, що виключають адміністративну відповідальність.
  9. Обставини, що підлягають встановленню в справах пов’язаних з порушенням порядку зайняття господарською діяльністю

Типові обставини, що підлягають з’ясуванню: час, місце, обстановка готування, вчинення та приховання злочину; знаряддя, засоби, послідовність виконання дій та заходів щодо потерпілого; особа потерпілого; особа злочинця, співучасників, роль кожного з них на стадії готування, вчинення та приховання злочину; мотиви та мета; обставини, які пом’якшують чи обтяжують кримінальну відповідальність; причини та умови, які сприяли вчиненню злочину. Крім того, слідчому необхідно з’ясувати вік неповнолітнього (число, місяць, рік народження); стан здоров’я та загального розвитку неповнолітнього, характеристику особи неповнолітнього; умови життя і виховання неповнолітнього; обставини, що негативно впливали на виховання неповнолітнього; наявність дорослих співучасників і інших осіб, які втягнули неповнолітнього у злочинну діяльність. За наявності даних про розумову відсталість неповнолітнього, що не пов’язана з душевним захворюванням, повинно бути з’ясовано, чи міг він повністю усвідомлювати значення своїх дій та якою мірою міг керувати ними. Нагадаймо, що в досудовому розслідуванні злочинів, учинених неповнолітніми особами, обов’язковою є участь захисника.

Згідно з нормами міжнародного права у справах, в яких у вчиненні лочину брав участь хоча б один неповнолітній, необхідно встановлювати додаткові дані.

Реалізація даного міжнародного принципу знаходить своє відображення у відповідній стороні кримінально-процесуального законодавства, при провадженні досудовогоого розслідування та судового розгляду у кримінальній справі щодо неповнолітнього, поряд з доведенням обставин встановлюються інші обставини.

До числа таких специфічних додаткових обставин належать такі:

1) вік неповнолітнього, число, місяць і рік народження;

2) умови життя та виховання неповнолітнього, рівень психологічного розвитку та інші особливості його особистості;

3) вплив на неповнолітнього старших за віком осіб;

4) за наявності даних, що свідчать про відставання в психологічному розвитку, не пов'язаному з психічним розладом, встановлюється також могли неповнолітні у даній мірою усвідомлювати фактичний характер і суспільну небезпеку своїх дій (бездіяльності) або регулювати ними.

Особливо важливе значення кримінально-процесуальний закон надає доведенню точного віку неповнолітнього. Дані про календарний вік неповнолітніх необхідні для:а) встановлення особистості і вирішення питання про притягнення його до кримінальної відповідальності

б) визначення можливості вчинення конкретного діяння з урахуванням фізичного статусу неповнолітнього (наприклад, зробити реальний опір дорослому, зробити насильницький статевий акт і т. д.)

в) якнайшвидшого здійснення особливих правил і процедур судочинства у кримінальній справі;

г) урахування вікових і соціально-психологічних якостей особистості в ході виконання слідчих дій;

д) застосування кримінально-правових норм про терміни, види і межі покарання, пом'якшуючих та обтяжуючих обставин, а також примусових заходи виховного впливу та інших.

Джерелом відомостей про ці дані є свідоцтво про народження (метрика) або паспорт. Копія документа долучається до кримінальної справи тільки після того, як слідчий оглянув документ і переконався в його автентичності.


Дата добавления: 2015-04-18; просмотров: 12; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.019 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты