КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Учбовий склад мостового загону 321 чол. ⇐ ПредыдущаяСтр 7 из 7
Виходячи з цих норм розробляється графік виконання робіт, та розподіляються людські та технічні ресурси, для їх більш ефективного використання.
Заняття 13.
1. Навчальні питання.
1.Організація робіт під час відновлення мосту.
V. Навчальні матеріали.
1.Організація робіт під час відновлення мосту. Організація робіт по відновленню мосту по затвердженому варіанту складається з: - визначення способу спорудження опор; - визначення способу збирання прогонових споруд; - визначення способу встановлення прогонових споруд; - розробки графіку виконання робіт з визначенням необхідних машин та механізмів. Визначити способи виконання робіт та засоби механізації необхідно виходячи з наявності табельної техніки, яка є на озброєні підрозділів Держспецтрансслужби. Вибір способів виконання основних робіт необхідно ув’язувати по часу з загальним терміном відновлення мосту. Для того щоб правильно визначити засоби технічного озброєння необхідно за раніше вивченими матеріалами повторити найбільш важливі характеристики та виробничі можливості основних технічних засобів, які використовуються при відновленні залізничних мостів. До них в першу чергу відносяться: 1). Палезабивні агрегати: УКГА, УСА, ПКК – 2х1250, ПСК – 2×500 , ПК – 2х500; 2). Автокрани: КС – 2573, КС – 4561; 3). Консольний кран СРК – 50 ; 4). Пилорама ЛРВ-1; 5). Електростанції: ЕСБ – 4 іл, ЕСБ – 4 ід. Вирішуючи питання організації відновлювальних робіт необхідно враховувати: - встановлений термін відновлення мосту; - наявність відновлювальних конструкції та стан шляхів підвозу їх до мосту; - радіаційну обстановку в районі відновлення мосту; - характер водотоку і стан підходів до нього. Враховуючи ці умови, відновлювальні роботи слід організовувати наступним чином: - всі роботи, які пов’язані з заготівлею та укрупненням конструкції (заготівля лісу, виготовлення паль, пиломатеріалів, виготовлення рам та збирання блоків надбудов, збирання прогонових споруд, тощо) повинні виконуватись на будівельному майданчику який розташовується на відстані 5 км від мосту; - всі роботи безпосередньо на вісі мосту необхідно організовувати на широкому фронті з максимальною індустріалізацією. Для забивання паль доцільно використовувати слідуючи копри: - на суші: УКГА, УСА та ПСК - 2×500; - при глибині води до 1,0 м : ПСК - 2×500; - при глибині води більше 1,0 м одиночні палі: копром УКГА, який розташовується на поромі; - при глибині води більше 1,0 м кущові палі: при глибині більше 1,5 м копрами ПКК – 2х1250 та УСА розташованому на поромі; - при глибині води більше 4,0 м палі – сплотки: копром ПКК – 2х 1250. Безпосередньо на мосту монтаж надбудов необхідно виконувати з завчасно зібраних збірних блоків автокранами встановленими на пороми з понтонів. Прогонові споруди встановлюють з укладеним мостовим полотном, консольним краном СРК – 50. Учбовий табель засобів технічного озброєння мостового загону
Заняття 14.
1. Навчальні питання
1. Визначення потреби будівельних матеріалів для відновлення мосту.
V. Навчальні матеріали.
1. Визначення потреби будівельних матеріалів для відновлення мосту. Потреба лісу і пиломатеріалів по вибраним схемам палевих фундаментів та надбудов опор визначається по альбомам «Проект деревянных унифицированных сборных блочных опор временных железнодорожных мостов под пролетные строения с ездой поверху пролетами до 33,6 м», часть 1,2,3. Потреба матеріалів і конструкцій для відновлення мосту може бути визначена наступним типом: 1). За специфікацією. 2). По нормам розходу матеріалів на одиницю обсягу робіт. 3).По графікам розходу матеріалів на опори. Може бути застосовано при повністю розробленим технічним^ проектам зі складеними специфікаціями лісоматеріалів і поковок на всі конструкції мосту. Розрахунок ведеться в спеціальній відомості потреби матеріалів і конструкцій, вписуються для кожної опори, прогонової споруди, для мостового полотна що потрібні матеріали, взяті зі специфікації. Однакові матеріали сумуються. При складанні заявки на потрібні матеріали необхідно враховувати його відхід при обробці, який може бути прийнятим: - для лісоматеріалу 10-15%; - для поковок 5%; - для штучних 0. Відхід сумують з раніше помученою сумою. Якщо у відомості не враховувались підсобні засоби, то до суми необхідно додати ще 15 - 20% лісоматеріалу і поковок для їх спорудження. Визначення потрібних матеріалів по специфікаціям - є найбільш точний спосіб . Визначення потрібних матеріалів по нормам розходу на одиницю обсягу робіт є приблизним способом. При цьому способі необхідно складати перелік робіт, щовиконуються на мосту, визначити їх обсяг і для кожного виду робіт взяти норми розходу на одиницю обсягу робіт. Сума матеріалів по усім видам робіт - повна потреба, матеріалів на відновлення мосту. Визначення потреби матеріалів по графікам розходу на одну опору. Спосіб може бути рекомендований для визначення потрібних матеріалів при порівнянні варіантів. Він дає приблизну оцінку потреби матеріалів без деталізації його по видам. Графіки складають для типових опор і виражають залежність лісоматеріаліві поковок (т) від висоти опори, при спиранні на неї однакових прогонових оруд заданої довжини. Для кожної опори визначається по графіку розхід лісоматеріалів і поковок, результати сумують і складаються з матеріалами, необхідними на влаштування мостового полотна. Необхідні прогонові споруди враховуються як конструкції, для складання заявки на потрібні матеріали краще всього застосовувати перший осіб, а при існуванні перевірених норм розходу матеріалів - другим. Складається таблицю потреби основних матеріалів на відновлення мосту.
Потреба основних матеріалів
6 .......
Заняття 15.
1. Навчальні питання
1. Визначення потреби машин і механізмів для відновлення мосту.
II. Навчальна та виховна мета.
1. Навчити курсантів визначати потребу машин і механізмів для відновлення мосту. III. Навчальне – матеріальне забезпечення.
Література: 1. Справочник офицера железнодорожных войск, часть 1, видавництво МО, 1974 р. 2. Руководство для железнодоржных войск (ВМ-67), видавництвоМО,1968р. 3. Методичні вказівки до виконання курсової роботи «Організація та виконання робіт з відновлення великого мосту.» ДІІТ, Держспецтрансслужба кафедра «Військова підготовка», м. Дніпропетровськ 2008 р. 4. Настанова по діям залізничних військ. Проект, Київ, 2001 p. . 5. Проект деревянных унифицированных сборных блочных опор временных железнодорожных мостов под пролетные строения с ездой поверху пролетами до 33,6 м, часть 1,2,3. Ленинград, 1972 год.
Наочні посібники: 1. Стенди. 2. Плакати. 3. Телевізор. 4. DVD. Місце проведення: аудиторія. IV. Організаційно – методичні вказівки. Загальні. До заняття викладач знайомиться з планом занять, з’ясовує його зміст згідно з виконання робочої програминавчальної дисципліни «Тактико - спеціальна підготовка». Визначає і уточнюєнавчальні цілі і питання заняття. Перед початком заняття викладач викликає командира навчального взводу або чергового взводу курсантів, дає вказівки по підготовці занять, вказує час, місце шикування, форму одягу та підготовку аудиторії до заняття. Час заняття – 2 години. Розподіл навчального часу на заняття: а). Вступна частина – 5-7 хв. б).Основна частина- 70-66 хв. в). Заключна частина - 5-7 хв.
Порядок проведення заняття: В наступній частині : - прийняти рапорт чергового взводу про готовність взводу до заняття; - перевірити наявність курсантів; - оглянути зовнішній вигляд; - перевірити готовність навчального взводу до заняття: - звернути увагу на актуальність вивчення навчальних питань для практичної діяльності. В основної частині: вивчення навчальних питань провести в темпі, який дозволяє курсантам записати основний зміст навчального матеріалу. У процесі заняття викладач використовує стенди, плакати, DVD. В заключній частині: викладач проводить розбір заняття. Нагадує тему, мету. питання засвоєні курсантами, оцінює їх дії, виділяє кращих, вказує на недоліки та пропонує їх усунення. Викладач дає завдання на самостійну підготовку і відповідає на поставленні запитання та оголошує тему наступного заняття. V. Навчальні матеріали.
1. Визначення потреби машин і механізмів для відновлення мосту. Потреба машин і механізмів, копрового обладнання і інших видів агрегатів може бути визначена по формулі: , де: Q - обсяг робіт; Пе - експлуатаційна продуктивність машин (механізмів) в годинах; Т - термін виконання даного виду робіт (в год.)- Для визначення виду і кількості засобів механізації на кожний день роботи, складається графік застосування машин і механізмів. Складається таблиця потреби машин і механізмів для відновлення мосту.
Заняття 16.
1. Складання графіку виконання робіт по відновленню обраного варіанту мосту. Графік виробництва робіт – це основний документ по організації відновлювальних робіт на мосту. Він виконується на аркуші міліметрівці формату А-1. На цьому аркуші необхідно розташувати: - загальний вигляд обраного варіанту мосту; - план розташування паль та рам під кожною опорою; - графік виконання робіт; - механізовані комплекси виробництва робіт (номера, склад і обсяг робіт); - графік руху робочої сили; - таблицю працевитрат на відновлення мосту; - таблицю потреб машин та механізмів; - таблицю основних показників будівництва Графік будується в площадній формі і складається з двох умовних частин: - нижня частина – перелік робіт, які виконується безпосередньо на вісі мосту та час на їх виконання; - верхня частина – безпосередньо графік, який складається з окремих колонок, кожна з яких є графіком спорудження тимчасової опори або збирання та встановлення прогонових споруд. Після накреслення сітки графіку визначається межі часу на спорудження кожної опори та час на збирання прогонових споруд та укладання на них мостового полотна. Консольний кран починає роботи по встановленню прогонових споруд після відсипання конусів. Конуси відсипаються після спорудження відповідних опор. Для цього в нижній частині графіка виділяється час на підготовчі роботи – одна зміна (10 год.). Від верхньої межі графіка відкладається дві години на приведення колії на мосту до робочого стану і будується графік встановлення прогонових споруд з мостовим полотном консольним краном в зворотній послідовності від останньої прогонової споруди до першої. Таким чином визначається час на спорудження кожної опори (від закінчення підготовчих робіт до встановлення прогонової споруди на опору) та збирання прогонової споруди і улаштування на ній мостового полотна. При побудові графіка робіт необхідно чітко визначити шлях кожної спеціалізованої команди від одного об’єкта до іншого. Час виконання кожного різновиду робіт окремими командами позначається на графіку прямокутником. На кожному прямокутникові позначається номер команди та її склад. Після складання графіка робіт необхідно побудувати графік руху робочої сили на вісі мосту. Якщо при побудові графіка виявляється, що наявної техніки не вистачає, в пояснювальній записці складається обґрунтована заявка на підсилення необхідними машинами. Після відпрацювання технічної та виробничої частини графіка відновлювання мосту необхідно визначити основні данні на його відпрацювання: - загальна довжина мосту – п.м.; - термін відновлення - діб; - загальні працевтрати – люд.-дні. В тому числі: - на будівельній базі – люд.-дні; - на будівельному майданчику – люд.-дні; - термін відновлення – п.м./добу. Графік підписується головним інженером, погоджується з усіма заступниками і затверджується командиром загону.
Графік виконання робіт по відновленню мосту на обході.
Викладач дає час курсантам на креслення графіку виконання робіт по відновленню мосту.
|