Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаОЗДОРОВЧЕ ХАРЧУВАННЯ
Читайте также:
  1. Всі витрати на час поїздки на гру клуб бере на себе. Сюди окрім транспортних видатків входить оплата житла та харчування гравців.
  2. Генетично модифіковані (трансгенні) продукти харчування. Екологічне маркування продуктів харчування
  3. Енергетика харчування
  4. Заклади громадського харчування
  5. Норма № 11 – автономне харчування
  6. Оцінка якості продуктів харчування за інформацією, вказаною на упаковці.
  7. Підприємства торгівлі та харчування
  8. Тема 2. Особливості контролю діяльності підприємств громадського харчування
  9. Тема: Наукові основи раціонального харчування

Чи замислювались ви, для чого людина їсть. Ви дасте відповідь:

“Щоб рости, мати силу, щоб не хворіти”. Але від того, що і як ми їмо, великою мірою залежить наше здоров’я, розвиток, настрій і самопочуття. Нам потрібно їсти, щоб жити.

Діти, які ростуть, потребують на 1кг своєї ваги більше поживних речовин, ніж дорослі. Активний 10-річний хлопчик потребує 2400 ккал на день. Це ж стільки, скільки потребує 40-50-річний чоловік і 10-річна дівчинка потребує на 400 ккал більше, ніж її 35-річна мама.

Здорова людина повинна ретельно дотримуватись правильного режиму харчування. Інтервал між вживанням їжі повинен становити 4-5 годин, що сприяє рівномірному навантаженню на травну систему. Якщо людина приймає їжу з великими інтервалами (через 8-10 год.), то вона за 1-2 рази з’їдає значну кількість їжі, переобтяжує травну систему. Якщо людина приймає їжу з великими інтервалами (через 8-10 год.), то вона за 1-2 рази з’їдає значну кількість їжі, переобтяжує травну систему, внаслідок чого їжа погано перетравлюється, затримується у шлунку, порушується ритмічна діяльність кишок, виникають закрепи. У таких людей посилюється відкладання жиру в організмі, накопичуються токсичні речовини і шлаки, створюються умови для захворювання печінки, атеросклерозу та ожиріння.

Доведено, що ожиріння призводить не тільки надлишок кількості спожитої їжі та її незбалансованість, а й порушення режиму та неправильний вибір продуктів відповідно до періодів роботи біологічного годинника організму. Все це і зумовлює порушення обміну речовин.

„Ніхто не вмирає від старості, люди вмирають від хвороб” – говорили в давні часи. До таких хвороб, що виникають унаслідок неправильного харчування, відносять:

- ожиріння, атеросклероз, цукровий діабет,

- рак, ІХС, інфаркт, ГХ, інсульт.

Кожній здоровій людині потрібно дотримуватися принципів валеологічного харчування. Ці принципи покладено в основу розробки різноманітних систем валеологічного харчування.

Наприклад, фахівці у галузі харчування МОЗ і соціального забезпечення Канади розподілили продукти за вмістом поживних речовин на 4 основні групи, а також запропонували „Піраміду валеологічного харчування” і „Рекомендації з валеологічного харчування”.

До 1-ї групи належать хлібобулочні та круп’яні вироби. Ці продукти відповідно до „Піраміди валеологічного харчування” є основою, на якій повинно базуватися валеологічне харчування, особливо в дитячому віці, замолоду та у дорослих, які ведуть рухливий, фізично активний спосіб життя і не мають надмірної ваги. До виробів цієї групи відносяться продукти з пшениці, кукурудзи, жита, проса, ячменю, гречки, рису.До ІІ-ї групи відносять овочі та фрукти. Овочі містять велику кількість клітковини, неорганічних речовин, води, вітамінів та вуглеводів. Фрукти містять велику кількість вуглеводів (у вигляді природного цукру – глюкози і фруктози), вітамінів, неорганічних речовин, води, клітковини та пектинів.

ІІІ-я група об’єднує молоко і молочні продукти, які постачають організм неорганічними речовинами, білками та окремими вуглеводами. Деякі з них мають високий вміст жиру. Багато молочних продуктів є джерелами вітамінів А, В і Д.

До ІV-ї групи належать м’ясні, рибні продукти, яйця, птиця, гриби та зернобобові.

Дотримання принципів валеологічного харчування повинно стати звичкою для кожної людини, яка бажає бути здоровою і прагне активного довголіття. На основі цих корисних звичок харчування, а також оптимальної рухової та фізичної активності формується фізіологічний базис здорового способу життя.Чи знаєте Ви:

Ø за 70 р. життя людина в середньому з’їдає і випиває: картоплі – 9000 кг; хліба – 5000 кг; м’яса – 5000 кг; овочів – 3500 кг; фруктів – 6000 кг; масла і жирів – 1500 кг; яєць – 2000 штук; молока – 1000 л; води, напоїв – 50000 л.

Ø звичайно за нормальних умов людина випиває 2,5 л води взимку та до 4 л влітку.

Ø знаменитий американський лікар Поль Брег – фахівець у галузі оздоровчого харчування – якось казав: „За гроші можна купити ліжко, але не сон; їжу, але не апетит; ліки, але не здоров’я; будинок, але не домашній затишок; книги, але не розум; прикраси, але не красу; розкоші, але не щастя; релігію, але не спасіння”.

Ø засвоюваність організмом людини рослинної їжі – 80 %, тваринної – 95%.

Голодування як оздоровчий метод було відоме здавна. Його мета – очищення організму від наслідків неправильного харчування. Терміни голодування можуть бути:

- малі – 24-28 годин;

- середні – 3-7 діб;

- тривалі – 7-30 діб і більше;

Цикли голодування можуть бути:

- щотижневі – від 24 до 42 годин;

- щомісячні – до 3 діб;

- щоквартальні – при зміні сезону року від 3 до 10 днів;

- щорічні – від 7 до 20 і більше днів.

Стародавні цілителі лікували голодом багато хвороб. Під час хвороби зникає апетит, їсти не хочеться. Це сама природа піклується про ваше одужання. Отже, коли хто-небудь захворів, не вмовляйте його їсти, давайте йому лише більше пити. З допомогою голодування під час хвороби організм не тільки очищається, але й отримує фізіологічний відпочинок, усі функціональні системи організму переключаються на процеси оздоровлення.

Поль Брегг сказав: „Секрет здоров’я і довголіття можна сформувати у трьох словах: очищайте Ваш організм. Голодування – це єдиний метод очищення організму та його омолодження, тому що це природний шлях, підказаний нам самою природою”.


Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 39; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты