КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
СекретолітикиБромгексин – алкалоїд вазіцину. Муколітичний ефект пов’язаний з деполімеризацією мукопротеїнових і мукополісахаридних волокон. Препарат має секретолітичний, секретомоторний і протикашльовий ефекти. Бромгексин має самостійну протикашльову дію. При печенковій недостатності необхідно корегувати дози бромгексину.
Фармакотерапевтична група:R05CВ02 - муколітичні засоби. Основна фармакотерапевтична дія:муколітична дія; справляє муколітичну (секретолітичну) та відхаркувальну дію; викликає деполімеризацію мукопротеїнових і мукополісахаридних полімерних молекул; стимулює вироблення ендогенного сурфактанта; покращує реологічні властивості бронхолегеневого секрету; сприяє його плину по епітелію та виведенню мокротиння з дихальних шляхів. Показання для застосування ЛЗ:г. та хр. захворювання бронхів і легенів з порушенням відходження мокротиння: трахеїт, г. та хр. бронхіт різного походження, включаючи ускладнений бронхоектазами, БА, пневмонія, пневмоконіоз, туберкульоз легенів; з метою прискорення виділення рентгеноконтрастної речовини після бронхографії та в передопераційний період. Спосіб застосування та дози ЛЗ:приймають внутрішньо, незалежно від прийому їжі; дорослим – 16 мг (2 табл.) 3–4 р/добу; дітям від 3 до 4 років – по 2 мг (¼ табл.) 3 р/добу; від 5 до 14 років – по 4 мг (½ табл.) 3 р/добу; курс лікування – від 4 днів до 4 тижнів; сироп призначають дорослим i дiтям старше 10 рокiв по 10 мл 3 р/добу, дiтям вiком вiд 5 до 10 рокiв по 5 мл (1 ч.л.) 3 р/добу; вiд 3 до 5 рокiв – по 5 мл (1 ч.л.) 2 р/добу; до 2-х рокiв – по 2,5 мл 2 - 3 р/добу; не рекомендується застосовувати препарат більше 5 днів без повторного огляду лікаря; при використанні крапель дорослим і підліткам старше 14 років призначають по 2 - 4 мірні ложки (8-16 мг) 3 р/добу; р-н приймають після їди і запивають великою кількістю рідини; тривалість лікування залежить від показань і перебігу захворювання. Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:шкірні висипи, риніт, нудота, блювання, диспепсії, загострення виразкової хвороби, підвищення активності амінотрансфераз, ангіоневротичний набряк. Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість до препарату; вагітність (особливо в І триместрі), годування груддю; дитячий вік до 3 років; відносні протипоказання - пептична виразка шлунка та 12-палої кишки, захворювання бронхів, що супроводжується дуже великим накопиченням мокротиння, порушення функцій нирок і печінки. Форми випуску ЛЗ:драже по 8 мг; еліксир, 4 мг/5 мл по 60 мл або 120 мл у фл.; краплі для перорального застосування, 8 мг/мл по 20 мл у фл.-крапельницях; р-н для перорального застосування, 4 мг/5 мл по 60 мл або по 100 мл у фл. № 1; сироп , 2 мг/5 мл по 100 мл у фл. або банках; сироп, 8 мг/5 мл по 100 мл у фл. або банках; табл. по 4 мг, по 8 мг Торгова назва:
|