КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Антагоністи лейкотрієнових рецепторівАнтагоністи лейкотрієнових рецепторів (монтелукаст, зафірлукаст) — новий клас протиастматичних препаратів, місце й роль яких остаточно не визначені. У дихальних шляхах вони блокують дію лейкотрієнів, зокрема попереджаючи надлишкове утворення секрету в бронхах, набряк слизової оболонки, послабляючи гіперреактивність бронхів і бронхоспазм. Монтелукаст приєднується до терапії хворих на БА легкого та середнього ступенів тяжкості при неадекватному їх лікуванні інгаляційними кортикостероїдами та b2–адренорецепторами короткої дії. Також, для попередження алерген-індукованого бронхоспазму. Зафірлукаст використовується також з профілактичною метою, може попереджувати розвиток БА. При цьому антагоністи лейкотрієнових рецепторів неефективні для зняття приступів БА, не застосовуються при загостренні БА. Немає необхідності у зменшенні дози або у відміні кортикостероїдної терапії.
Фармакотерапевтична група:R03DC03 - засоби, що застосовуються при бронхообструктивних захворюваннях дихальних шляхів. Протиастматичний препарат. Блокатор лейкотрієнових рецепторів. Простогландини та їх синтетичні похідні. Основна фармакотерапевтична дія:протизапальна дія; засіб є антагоністом лейкотрієнів ЛТС4, ЛТД4, ЛТЕ4; має високу спорідненність та селективність до CysLT1 рецепторів; блокує CysLT1 рецепторів та попереджує стимуляцію лейкотрієнами клітин мішеней, таких як гладких м’язів бронхів та секреторних залоз; інгібує як ранню, так і пізню фази бронхоконстрикції, причиною якої є антигени. Показання для застосування ЛЗ:БА БНФ легкого й середнього ступеню тяжкості, яка погано контролюється ІГК і b2–адренорецепторами короткої дії; профілактика нападів ядухи при БА БНФ фізичного зусилля; немає бронходілататорного ефекту, тому для зняття нападів БА не використовується. Спосіб застосування та дози ЛЗ:по 10 мг, 1 р/добу (перед сном) дорослим; БНФ 5 мг перед сном - дітям 6-14 років БНФ ; 4 мг перед сном - дітям 2-5 років. Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:головний біль, безсоння, стомлюваність, млявість, апатія, грипоподібні симптоми, ларингіт, синусіт, отит, часті простудні захворювання у літніх хворих, артралгія, міалгія, біль у животі, диспепсичні явища, сухість у роті, сверблячка, жовтяниця, лікарський гепатит, АР. Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість, виражена печінкова й/або ниркова недостатність, вік до 6 років. Форми випуску ЛЗ:табл., вкриті плівковою оболонкою, по 10 мг; табл. жувальні по 4 мг, по 5 мг ; табл., вкриті оболонкою, по 10 мг Торгова назва:
|