Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаСтабілізатори мембран тканинних та циркулюючих базофілів
Читайте также:
  1. Вопрос 17. Мембранные и тентовые покрытия. Принципы формообразования тентовых покрытий. Узлы и обеспечение устойчивости.
  2. Используя данные таблицы 1, сделайте вывод о взаимосвязи строения и выполняемых функций для внутренней и внешней мембран митохондрий.
  3. Лікарські засоби, які нормалізують функцію нейрональних мембран
  4. Мембранный аппарат.
  5. Металлические мембранные покрытия.
  6. Стабілізатори мембран гладких клітин
  7. Стабілізатори мембран опасистих клітин
  8. Структура мембран

· Кислота кромогліциєва (Cromoglicic acid)

Фармакотерапевтична група:R01AC01 - засоби, що застосовуються при бронхообструктивних захворюваннях дихальних шляхів. Препарати, які гальмують вивільнення та активність гістаміну та інших “медіаторів“ алергії та запалення.

Основна фармакотерапевтична дія:мембраностабілізуюча, протиалергічна дія; стабілізує мембрани сенсибілізорованих гладких клітин; гальмує вхід іонів кальцію; дегрануляцію і вивільнення із них гістаміна, брадикініна, лейкотрієнів, простагландинів та ін. біологічно активних речовин; попереджує розвиток алергічних і запальних реакцій; бронхоспазма; інгібує хемотаксис еозинофілів; має властивість блокувати рецептори, специфічні для медіаторів запалення; тривале використання зменшує частоту приступів БА та полегшує її перебіг; знижує потребу в бронхолітичних препаратах і глюкокортикоїдах.

Показання для застосування ЛЗ:БА (включаючи БА, що провокується алергенами, іритантами, холодом, фізичним навантаженням) у дітей і дорослих (профілактика й лікування).

Спосіб застосування та дози ЛЗ:всередину по 2 капс. (200 мг) 4 /добу за 30 хв перед вживанням їжі і перед сном дорослим і дітям (старшим 12 років); дітям від 2 до 12 років - по 1 капс. (100 мг) 4 р/добу (до 40 мг/кг/добу); дорослим і дітям; інтраназально - по 1 аерозольній дозі в кожен носовий хід 3-4 р/добу; дозований аерозоль для інгаляцій по 1-2 дози 4-6 (до 8) р/добу дорослим і дітям понад 5 років на початку лікування БА; в тяжких випадках БА по 2 дози 6-8 р/добу, при клінічному полібшенні - по 1 дозі 4 р/добу; для профілактики астми фізичного зусилия безпосередньо перед фізичною работою можна провести додаткове використання лікувального засобу.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:подразнення слизової оболонки порожнини носа, глотки, дихальних шляхів, дистонія, рефлекторний кашель, сухість у роті, запаморочення, головний біль, нудота, шкірний висип, шкірний зуд, кропив’янка, артралгія, затримка сечі.

Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість, вагітність (I триместр), вік до 5 років (інгаляції аероз.), до 2 років — інгаляції пор. д/інг.

Форми випуску ЛЗ:краплі назальні 2% по 5 мл; спрей назальний 2 % по 15 мл.

Торгова назва:I. КРОМОФАРМ®, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
II. ІФІРАЛ®, Юнік Фармасьютикал Лабораторіз (відділення фірми Дж. Б. Кемікалз енд Фармасьютикалз Лтд), Індія
КРОМО САНДОЗ®, Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, підприємство компанії Сандоз/Др. Герхард Манн, Німеччина/Німеччина
КРОМОГЛІН, КРОМОГЛІН®, Меркле ГмбХ, Німеччина
  • Кетотифен (Ketotifen)

Фармакотерапевтична група:R06AХ17 - засоби, що застосовуються при бронхообструктивних захворюваннях дихальних шляхів. Препарати, які гальмують вивільнення та активність гістаміну та інших “медіаторів“ алергії та запалення.

Основна фармакотерапевтична дія:мембраностабілізуюча, антигістамінна дія; гальмує вивільнення гістаміну та ін. медіаторів із гладких клітин і базофілів; неконкурентно блокує H1-гістамінові рецептори; інгібує фосфодиестеразу; підвищує рівень цАМФ в клітинах; пригнічує сенсибілізацію еозинофілів рекомбінантними цитокінами людини і їх накопичення в дихальних шляхах; попереджує розвиток симптомів гіперреактивності дихальних шляхів, яка обумовлена фактором активації тромбоцитів або дією алергенів; попереджує розвиток бронхоспазму (не має бронхорозширюючу дію); клінічний ефект развивається через 6-8 тиж.Показання для застосування ЛЗ:профілактика приступів БА (всі форми); алергічний бронхіт; кропив’янки (г., хр.); атопічний дерматит.

Спосіб застосування та дози ЛЗ:всередину, під час їжі, дорослим і дітям понад 3 роки по 1 мг перші 3-4 дні у вечері (можливий седативний ефект), далі 2 мг/доб (по 1 мг вранці і ввечері); при необхідності у дорослих і детей старших 10 років добову дозу підвищують до 4 мг (по 2 мг 2 р/добу); сироп: дітям у віці від 6 міс до 3 років - в разовій дозі 2,5 мл - (0,05 мг/кг) 2 р/добу; дітям старшим 3 років - по 5 мл (1 ч.л.) в перші 3-4 дні 1 раз ввечері, потім 2 р/добу (вранці і ввечері).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:нервова система і органи чуття - седативний ефект, зниження реакційної спроможності, заторможеність, відчуття втоми, легке головокружіння, головний біль, сонливість, рідко – порушення сну, нервозність (особливо у дітей); ЖКТ - сухість в роті, підвищення апетиту, тошнота, рвота, гастралгія, запор; інші - тромбоцитопенія, цистіт, збільшення маси тіла, шкірні АР.

Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість, вагітність, годування груддю, дитячий вік до 3 років (табл.) або 6 міс (сироп).

Форми випуску ЛЗ:капс. по 1 мг; сироп, 1 мг/5 мл по 100 мл, по 50 мл; табл. по 1 мг.

Торгова назва:

I. КЕТОТИФЕН, ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", м. Київ, Україна
КЕТОТИФЕН, ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС", м. Харків, Україна
КЕТОТИФЕН-В, ВАТ "Монфарм", м. Монастирище, Черкаська обл, Україна
КЕТОТИФЕН-ЛХ, ЗАТ "Лекхім-Харків", м. Харків, Україна
II. ЗАДІТЕН, Фамар Франція, Франція
ЗАДІТЕН®, Новартіс Фарма С.А.С/Фамар Франція, Франція/Франція
КЕТОТИФЕН СОФАРМА, АТ "Софарма", Болгарія
  • Лодоксамід (Lodoxamide)

Фармакотерапевтична група:S01GX05 - протинабрякові та антиалергічні засоби.Основна фармакотерапевтична дія:стабілізатор мембран тучних клітин, що пригнічує in vivo реакцію гіперчутливості негайного типу I; пригнічує збільшення проникності поверхневих судин, пов’язане з реагіном або IgЕ та а/г - індукованими реакціями; здатний стабілізувати тучні клітини гризунів і запобігати індукованому а/г вивільненню гістаміну; запобігає вивільненню тучними клітинами інших медіаторів запалення і пригнічує хемотаксис еозинофілів; ця лікарська речовина запобігає потоку іонів кальцію в тучні клітини після їх стимуляції а/г; не має вираженого судинозвужувального, антигістамінного ефекту, дії, що пригнічує активність циклооксигенази або іншої протизапальної активності.

Показання для застосування ЛЗ:неінфекційні алергічні кон’юнктивіти БНФ (весняний кератокон’юнктивіт, весняний кон’юнктивіт, гігантський папілярний кон’юнктивіт, весняний кератит та алергічний атопічн кон’юнктивіт.

Спосіб застосування та дози ЛЗ:дорослі і діти – 1-2 крап. в кожне око 4 р/добу БНФ через рівні проміжки часу; покращення стану, звичайно, спостерігається через кілька днів, але інколи необхідне подальше лікування тривалістю до 4 тижнів БНФ; при позитивній динаміці симптомів лікування варто продовжувати протягом деякого часу, необхідного для закріплення ефекту.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:короткочасне печіння, поколювання або дискомфорт після інстиляції, очний свербіж, затуманення зору, утворення кірочок на краях повік, с-м сухого ока, сльозотеча та гіперемія; відчуття присутності стороннього тіла в оці, біль в очах, набряк, втома очей, відчуття жару в очах, набряк повік, хемоз, клітини в передній камері ока, епітеліопатія, кератопатія/кератит, блефарит, ерозія рогівки, нечіткість зору, ушкодження епітелію рогівки та алергію; відчуття жару, головний біль, нудота, дискомфорт у животі, запаморочення, сонливість, сухість у носі, чхання та висип.

Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ:краплі очні 0,1% по 5 мл у фл.-крапельницях

Торгова назва:

II. АЛОМІД®, Алкон-Куврьор, Бельгія

 


Дата добавления: 2015-09-15; просмотров: 18; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2022 год. (0.01 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты