Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаЗастосування права
Читайте также:
  1. III. Права
  2. V. Права и обязанности Единой комиссии, ее членов
  3. V. Права и обязанности персонала по оперативному управлению и обслуживанию устройств РЗА.
  4. V. Права и обязанности сотрудников службы авиационной безопасности и сотрудников органа внутренних дел на транспорте при проведении досмотров
  5. V. ПРАВА И ОБЯЗАННОСТИ ЧЛЕНОВ АССОЦИАЦИИ
  6. VII ПРАВА И ОБЯЗАННОСТИ СТУДЕНТОВ-ПРАКТИКАНТОВ И РУКОВОДИТЕЛЕЙ ПРАКТИКИ
  7. VII. РАЗВИТИЕ СОЦИАЛЬНОГО ПАРТНЕРСТВА. ПРАВА, ОБЯЗАННОСТИ И ОТВЕТСТВЕННОСТЬ СТОРОН.
  8. А ведь им было велено лишь поклоняться Аллаху, служа Ему искренне, как единобожники, выстаивать молитву и выплачивать закят. Это - правая вера»[368].
  9. Авторские права
  10. Антибактеріальні засоби для топічного застосування

Поняття реалізації права. Форми реалізації права: дотримання, виконання, використання. Механізм правореалізації

Застосування права як особлива форма реалізації права. Необхідність правозастосування. Стадії процесу застосування права. Аналіз фактичних обставин справи, встановлення істини в процесі застосування, вибір і тлумачення норми права для застосування, і перевірка її достовірності. Юридична кваліфікація і докази. Стадії правозастосовної практики. Умови і юридичні гарантії законного й обгрунтованого застосування права.

Акти застосування права. Співвідношення індивідуальних правових актів і нормативних праових актів. Структура і види актів застосування права.

Прогалини в праві та шляхи їх подолання. Аналогія закону й аналогія права. Правовий вакуум. Юридичні колізії та способи їх вирішення.

 

Тлумачення (інтерпретація) норм права

Поняття і необхідність тлумачення норм права. З’ясування, роз’яснення і інтерпретація змісту правових норм.

Види тлумачення за суб’єктами. Офіційне і неофіційне тлумачення. Нормативне і казуальне тлумачення. Легальне і аутентичне тлумачення. Правозастосовне тлумачення. Доктринальне тлумачення. Повсякденне тлумачення. Спеціальне компетентне тлумачення.

Види тлумачення правових норм в залежності від об’єму. Буквальне (адекватне) тлумачення. Розширювальне і обмежувальне тлумачення.

Акти тлумачення права (інтерпретаційні акти), їх відмінність від нормативних правових актів і індивідуальних правових актів. Акти тлумачення Конституційного Суду, Вищого Господарського Суду, Верховного Суду.

 

Правова свідомість

Правосвідомість як духовний компонент правової системи. Правосвідомість суспільства, групи, людини. Правові ідеї, цінності і принципи. Місце і роль правосвідомості в системі форм суспільної свідомості. Взаємозв’язок з політичною, економічною, моральною, релігійною та іншими формами свідомості. Класове і загальносоціальне в правосвідомості.

Структура правосвідомості. Правова ідеологія і правова психологія. Види і рівні правосвідомості. Суспільна і індивідуальна правосвідомість. Прасвідомість посадових осіб. Рівні прасвідомості. Повсякденна (емпірична) правосвідомість. Наукова (теоретична) правосвідомість. Професійна правосвідомість. Правосвідомість юристів. Вплив правосвідомості на норми права і права на правосвідомість. Канали взаємодії. Громадські думки і способи їх вивчення. Функції правосвідомості в правотворчому та правозастосовчому процесах. Регулятивні функції правосвідомості. Функція моделювання. Функція прогнозування.Деформація правосвідомості. Форми деформації правової свідомості. Правовий нігілізм. Правовий інфантилізм. Перероджена правосвідомість.

 


Дата добавления: 2015-09-15; просмотров: 8; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты