КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Задача 2.2. Визначення розрахункової несучої здатності згинального елемента
Балка на двох шарнірних опорах навантажена рівномірно розподіленим навантаженням. Переріз балки – двотавр 50Ш1, сталь – С275, проліт дорівнює м. Визначити гранично допустимі нормативні значення навантаження з умов міцності за нормальними напруженнями в пружній і в пружно-пластичній стадіях роботи сталі. Коефіцієнт надійності за навантаженням , коефіцієнт надійності за призначенням , коефіцієнт умов роботи .
Рішення 1. Із сортаменту визначаємо необхідні розміри і геометричні характеристики зрізанню двотавра 50Ш1: мм; мм; см2; см3. 2. За таблицею 51 СНиП ІІ-23-81* визначаємо розрахунковий опір фасонного прокату товщиною мм із сталі С275: . 3. За формулою (28) визначаємо граничний розрахунковий згинальний момент у пружній стадії роботи сталі . 4. Для розрахунку в пружно-пластичній стадії визначаємо відношення площі полиці до площі стінки обчислюваного двотавра . Лінійною інтерполяцією за таблицею 66 СНиП ІІ-23-81* для перерізу типу I знаходимо коефіцієнт . 5. Із пункту 5.18 СНиП ІІ-23-81* з'ясовуємо, що для нашого випадку варто прийняти . 6. За формулою (39) визначаємо граничний згинальний момент у пружно-пластичній стадії роботи сталі . 7. Розрахунковий згинальний момент для балки на двох опорах із рівномірно розподіленим навантаженням дорівнює . Звідси нормативне значення несучої здатності балки дорівнює . Підставляючи в цю формулу отримані раніше значення граничного згинального моменту, обчислюємо шукані значення несучої здатності балки: у пружній стадії роботи сталі ; у пружно-пластичній стадії роботи сталі . Таким чином, урахування пластичної роботи сталі суттєво підвищує несучу здатність згинального елемента.
|