Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаДжерела інформації, нормативно-правова база при ревізії операцій на поточному рах. в іноземній валюті.
Читайте также:
  1. А. Сміт про сутність і джерела багатства
  2. Відсутність в рефераті посилань на літературні джерела або їх неправильне оформлення може потягнути за собою не зарахування реферату або зниження оцінки.
  3. Джерела корпоративного права Європейського Союзу
  4. Джерела та порядок формування статутногофонду господарського товариства
  5. Джерела фінансування капітальних вкладень
  6. Журнал господарських операцій за грудень
  7. Завдання , основні напрями та джерела інформації для проведення ревізії витрат на виробництво.
  8. Завдання і напрями ревізії грошових коштів.
  9. Загальні правила цитування та посилання на використані джерела

При проведенні контролю за ревізійною програмою ревізор керується, як уже зазначалося, нормативними актами Національ­ного банку України про порядок відкриття суб'єктам підприємницької діяльності поточних і валютних рахунків в установах банкib і Положень про безготівкові розрахунки. ЗУ “Про БО і фін. звітність” , ЗУ “Про платіжні системи та переказ грошей в Україні”, Інструкція “Про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті”, ПР.

Джерелами інформації для контролю є бух. записи у журналі 1 за К-том рах. 31 з Д-ту 23, 24, 25, 91, 92, 93.

 

 

55. Контроль операцій з надходження і використання грошових коштів з поточного рах. в іноземній валюті.

Методика перевірки операцій по валютному рахунку підприємства така сама, як і поточного рахунку, але з урахуванням особливостей облікового процесу подібних операцій валютних розрахунків:

· в облікових реєстрах операції відображаються в обсягах з видами іноземних валют та з перерахунком відповідно до їх курсу на дату здійснення операцій у національній валюті Україні. Тобто додатково потрібно перевірити правильність перерахунків національну валюту України та відображення курсових різниць;

· перевірка своєчасності надходжень виручки від реалізації продукції при експорті (нормативний термін — до 90 днів з дня перетину кордону відповідно до штампа митниці на вантажній товарній накладній про експорт товарів іноземним покупцям);

· перевірка правомірності здійснення операцій з витрачання іноземної валюти на придбання по імпорту товарно-матеріальних цінностей, устаткування. При цьому як додаткові джерела інформації треба аналізувати дані контрактів з іноземними постачальниками про склад імпорту на предмет, чи належить він до критичного імпорту, чи не завищені ціни проти міжнародних, чи дотримано встановлених обсягів закупівлі, термінів розрахунків.

При виявленні фактів порушень у розрахунках інвалютою та додатки до акта складаються розрахунки за видами та обсягам операцій за ревізований період. У вигляді штрафних санкцій дохід бюджету перераховується 0,3% від загального обсягу операції за кожен день перевищення нормативного терміну розрахунків по експорту, виходячи з надходжень валютної виручки таавансових платежів для закупівлі по імпорту. 

Назвати основні напрями ревізії операцій на поточному рах. під-ва в іноземній валюті і пояснити, як перевірити правомірність здійснення операцій з витрачання іноземної валюти.

Методичні прийоми і способи контролю операцій на поточному рах. під-ва в іноземній валюті.


Дата добавления: 2015-09-13; просмотров: 7; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2022 год. (0.014 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты