КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Джерела інформації, нормативно-правова база при ревізії операцій на поточному рах. в іноземній валюті.При проведенні контролю за ревізійною програмою ревізор керується, як уже зазначалося, нормативними актами Національного банку України про порядок відкриття суб'єктам підприємницької діяльності поточних і валютних рахунків в установах банкib і Положень про безготівкові розрахунки. ЗУ “Про БО і фін. звітність” , ЗУ “Про платіжні системи та переказ грошей в Україні”, Інструкція “Про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті”, ПР. Джерелами інформації для контролю є бух. записи у журналі 1 за К-том рах. 31 з Д-ту 23, 24, 25, 91, 92, 93.
55. Контроль операцій з надходження і використання грошових коштів з поточного рах. в іноземній валюті. Методика перевірки операцій по валютному рахунку підприємства така сама, як і поточного рахунку, але з урахуванням особливостей облікового процесу подібних операцій валютних розрахунків: · в облікових реєстрах операції відображаються в обсягах з видами іноземних валют та з перерахунком відповідно до їх курсу на дату здійснення операцій у національній валюті Україні. Тобто додатково потрібно перевірити правильність перерахунків національну валюту України та відображення курсових різниць; · перевірка своєчасності надходжень виручки від реалізації продукції при експорті (нормативний термін — до 90 днів з дня перетину кордону відповідно до штампа митниці на вантажній товарній накладній про експорт товарів іноземним покупцям); · перевірка правомірності здійснення операцій з витрачання іноземної валюти на придбання по імпорту товарно-матеріальних цінностей, устаткування. При цьому як додаткові джерела інформації треба аналізувати дані контрактів з іноземними постачальниками про склад імпорту на предмет, чи належить він до критичного імпорту, чи не завищені ціни проти міжнародних, чи дотримано встановлених обсягів закупівлі, термінів розрахунків. При виявленні фактів порушень у розрахунках інвалютою та додатки до акта складаються розрахунки за видами та обсягам операцій за ревізований період. У вигляді штрафних санкцій дохід бюджету перераховується 0,3% від загального обсягу операції за кожен день перевищення нормативного терміну розрахунків по експорту, виходячи з надходжень валютної виручки таавансових платежів для закупівлі по імпорту.
Назвати основні напрями ревізії операцій на поточному рах. під-ва в іноземній валюті і пояснити, як перевірити правомірність здійснення операцій з витрачання іноземної валюти. Методичні прийоми і способи контролю операцій на поточному рах. під-ва в іноземній валюті.
|