КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Контроль розподілу і використання чистого прибутку.Протягом року розподіл і використання прибутку відображається на субрах. 443 “Прибуток, використаний у звітному періоді” Основні напрями контролю: 1) Контроль обґрунтованості створення резервного капіталу здійснюється методами порівняння і нормативної перевірки сум використання нерозподіленого прибутку по звітних періодах року за даними балансу (рядок 350), звіту про власний капітал (рядок 8 статті 160 і 170) і Відомості 7.2 аналітичних даних рах. 44 “Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)” та Журналу № 7 за К-том рах. 43 “Резервний капітал”. Особлива увага звертається на використання коштів резервного капіталу. 2) При перевірці АТ, СП і ТОВ важливе значення приділяється контролю правомірності розподілу чистого прибутку між акціонерами, засновниками у вигляді дивідендів. Ревізор перевіряє наявність рішень керівництва товариств про розподіл чистого прибутку, вивчає протоколи загальних зборів акціонерів за результатами року. 3) Здійснюючи перевірку повноти утримання податків з доходів від участі в капіталі ревізованого під-ва, слід враховувати, що податок на прибуток (податок на дивіденди) обов’язково нараховується з одночасним перерахуванням у бюджет при нарахуванні дивідендів засновникам, крім випадків, коли виплата дивідендів проводиться у вигляді акцій. 4) контроль правомірності використання нерозподіленого прибутку на покриття збитків минулих років. Якщо у балансі ревізованого під-ва є збитки мин. років, то методами нормативної візуальної перевірки ревізор встановлює наявність рішень керівника щодо списання таких збитків за рахунок за рахунок нерозподіленого прибутку, а також перевіряє, чи відповідають ці рішення вимогам установчих док-тів і фін. планів щодо розподілу чистого прибутку. 5) контроль правильності відображення в обліку операцій з розподілу і використання чистого прибутку за звітний рік здійснюється методом аналізу кореспонденції рах. по К-ту рах. 44 “Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)” у Ж. № 7, де проводиться фактичне списання використаного прибутку звітного року та непокритих витрат, джерелом фінансування яких є прибуток. Методи нормативно-правової, зустрічної і арифметичної перевірки.
108. Ревізія статутного капіталу під-ва недержавної форми власності. На підприємствах недержавної форми власності статутний капітал формується за рахунок внесків власників, замовників під-ва у формі грошових коштів, майна, нематеріальних активів та ін. Розміри внесків засновників визначаються в док-тах на заснування під-ва. Послідовність і напрями контролю: 1. Контроль повноти надходжень внесків засновників методом порівняння даних аналітичного обліку з рахунків 67 “Розрахунки з учасниками”, 40 “Статутний капітал” і 46 “Резервний капітал” про суми внесків з первинними документами про їх оплату. 2. Перевірка своєчасності розрахунків з внесків до статутного капіталу – порівнюють фактичні внески по датах у розрізі засновників з установленими в документах на заснування під-ва. 3. У спільних під-вах – перевірка повноти, своєчасності і достовірності внесків іноземних засновників у конвертованій валюті, виходячи із засновницьких документів. 4. Перевірка внесків засновників у вигляді нематеріальних активів. 5. Перевірка обґрунтованості змін величини статутного капіталу здійснюється на підставі аналізу даних обліку по К-ту рах. 40 та візуального контролю про наявність змін у засновницьких документах, документі про перереєстрацію статутного капіталу при новому додатковому випуску акцій, підвищенні їх номінальної вартості або зменшенні чи зниженні їх номінальної вартості. 6. Контроль кореспонденції рах. стосовно правильності ведення обліку операцій по статутному фонду, а також методики ведення облікових реєстрів з аналітичного обліку по рах. 40, 46, 67.
|