Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


ТЕМА 1. Психодіагностика як теоретична дисципліна та сфера практичної діяльності психолога.




1. Предмет та завдання сучасної психодіагностики.

Психодіагностика як наука та практика постановки психологічного діагноза. Особливості психодіагностичного дослідження, його відмінності від наукового дослідження. Завдання психодіагностики. Основні сфери використання психодіагностичних методів: професійна підготовка та відбір, психологічна корекція, освіта.

2. Класифікація методів психодіагностики.

Стандартизовані методи: об’єктивні тести; стандартизовані самозвіти ( тести-опитники, відкриті опитники з подальшим контент-аналізом, шкальні техніки, індивідуально-орієнтовані техніки). Експертні або клінічні методи: проективні методики; діалогічні техніки.

3. Організація та проведення психодіагностичного дослідження.

Попередній збір даних про досліджуваного, формулювання завдання дослідження, відбір психодіагностичних методик, проведення дослідження, статистична та клінічна обробка даних, їх інтерпретація, формулювання психологічного діагнозу та оформлення висновку.

4. Вимоги до психодіагностичної літератури, методичних матеріалів та методик.

Вимоги до дослідницької літератури, до довідково-методичних видань, до інструктивних документів, до популярних видань. Вимоги до тестів та експертних методик.

5. Вимоги до розробників та використувачів психодіагностичного інструментарія, етичні принципи в роботі психолога.

Вимоги до використувачів-психологів, до спеціалістів-суміжників, до психологів-психометристів, до використання комп’ютера в психодіагностичному дослідженні. Професійно-етичні принципи в роботі психолога.

 

ТЕМА 2. Тести як інструмент чисельної оцінки психологічних якостей.

1. Історія виникнення та розвитку психологічних тестів.

Тест як система випробувань. Початок наукового тесту в психології. Тести Ф. Гальтона та Дж. Кеттелла. Тести в психотехніці та педології. Критика тестів у 30-х роках. Наукова робота по вдосконаленню психологічних тестів.

2. Загальна характеристика сучасних тестів.

Тест як інструмент кількісної оцінки психологічних якостей. Теоретичне обгрунтування тесту. Емпіричне обгрунтування тесту.

3. Класифікація тестів.

Тести вербальні та практичні. Тести групові та індивідуальні. Тести інтелекту та особистості. Тести швидкості та результативності.

4. Вимоги до процедури тестування.

Попередня підготовка експериментатора. Умови тестування. Мотивування випробуваного. Установлення контакту. Інструктування. Тестування випробуваних різних вікових груп.

 

 


Поделиться:

Дата добавления: 2015-09-13; просмотров: 307; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты