![]() КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
В) Променевипромінення
Частину тепла нагріте тіло віддає в оточуюче середовище шляхом випромінювання електромагнітних коливань( ультрафіолетових, світлових та інфрачервоних променів). Цей способ теплопередачі називається променевипроміненням або радіацією. Тепло, що витрачається тілом за рахунок променевипромінення можна визначити за допомогою рівняння
де Фл – тепло, що віддається за 1 с з поверхні S (м2) при температурі тіла Т2(К) і оточуючій температурі далеко від тіла Т1(К); Со – коефіцієнт променевипромінення абсолютно чорного тіла; e – ступінь чорноти абсолютно чорного тіла. Значення Со приймається рівним 5,7×104 Вт×м-2×К-4. таким чином, тепло, що віддається тілом за рахунок променевипромінення залежить від різниці значень абсолютних температур нагрітої поверхні і оточуючого тіло середовища в четвертій степені. Сумарна кількість тепла, яке віддається тілом всіма видами тепловіддачі, нелінійно залежить від температури, що дуже ускладнює розрахунок. У зв’язку з цим в кожному конкретному випадку треба зробити оцінку всіх видів тепловіддачі і розрахунок проводити для того з них, який має основне значення. Введемо поняття перевищення температури t ,що дорівнює різниці температур тіла q2 і оточуючого середовища q1. Кількість тепла, що віддається тілом за 1с з 1 м2 поверхні при t=1°С дорівнює:
Величина k2 є складною функцією температури та інших фізичних параметрів. Тепловий розрахунок значно спрощується, якщо k2 є постійною величиною. у діапазоні робочих температур тривалого режиму коефіцієнт k2 змінюється з температурою незначно і для наближених розрахунків (точність – 15-20%) його можна вважати постійною величиною. При цьому з (10) отримуємо відому формулу Ньютона:
Ф=kt×S×t (11)
Коефіцієнт kt×називається питомим узагальненим коефіцієнтом теплопередачі або просто питомим коефіцієнтом теплопередачі. Фізичне розуміння цього коефіцієнта – потужність, що віддається з одиниці поверхні охолодження при перевищенні температури на 1°С. Рівняння (11) дає можливість легко знайти t, якщо відомі розміри тіла і тепловий потік, що віддається в оточуюче середовище. Однак слід зазначити, що найбільш високу точність і широкі можливості дає окреме врахування віддачі тепла конвекцією і променевипроміненням.
|