Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Правила побудови епюр поперечних сил і згинальних моментів.
 

1. У перерізі, до якого до балки прикладена зосереджена сила, значення поперечної сили Q зміниться стрибкоподібно на величину прикладеної сили. Коли зосереджена сила спрямована нагору, на епюрі Q є скачок догори, а коли сила спрямована вниз – скачок

униз.

2. Якщо до балки прикладений зосереджений момент, значення згинаючого моменту М зміниться стрибкоподібно на величину прикладеного моменту.

3. Тангенс кута між дотичною до лінії, що обмежує епюру моментів М і віссю епюри, дорівнює поперечній силі Q.

4. На ділянках балки, на яких поперечна сила додатна, згинальний момент зліва направо зростає, а де вона від’ємна – убуває.

5. Чим більше по абсолютній величині значення поперечної сили, тим крутіше лінія, що обмежує епюру згинальних моментів.

6. На ділянці балки, де поперечна сила має постійне значення, епюра моментів обмежена прямою лінією.

7. Якщо в деякому перерізі балки епюра поперечної сили не має стрибка, то лінії, що обмежують епюру моментів із двох сторін, сполучаються без перелому, тобто мають у точці сполучення загальну дотичну.

8. Якщо в деякому перерізі балки епюра поперечної сили має стрибок, то лінії, що обмежують епюру моментів із двох сторін мають точку перелому, тобто не мають у точці сполучення загальної дотичної.

9. На ділянках, де діє зовнішнє розподілене навантаження, згинальний момент досягає максимуму чи мінімуму в перерізах балки, де поперечна сила дорівнює нулю (дотична до лінії, що обмежує епюру моменту, при цьому в розглянутому перерізі буде рівнобіжна осі епюри).

10.На ділянках, де діє розподілене навантаження, поперечні сили змінюються за довжиною балки по прямій, а епюри моментів обмежені кривою лінією.

11.На ділянках, де розподілене навантаження відсутнє, поперечні сили постійні, а епюри моментів змінюються за лінійним законом.

Приклади побудови епюр Q і M для балок

 

 

 

Питання для самоконтролю:

1. Запишіть диференціальну залежність між поперечною силою і згинаючим моментом.

2. Розкрийте сутність використання цієї залежності в процесі побудови епюр внутрішніх силових факторів.

 

 Поделиться:

Дата добавления: 2015-02-09; просмотров: 949; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты