КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Розрахунки на міцність при згині.
Розрахунки балок на міцність виконують за найбільших нормальних напружень, які виникають у поперечних перерізах при згині. Умова міцності має вигляд:
(8) тобто найбільші нормальні напруження в балці не мають перевищува- ти допустимих . Допустимі напруження залежать від матеріалу балки і умов її роботи. Так як деформація згину розглядається як одночасна розтягу та стиску, то допустимі напруження при цій деформації дорівнюють допустимим напруженням при розтязі та стиску. Знайдемо значення осьових моментів опору для прямокутного, круглого і кільцевого перерізів балок.
1. Балка прямокутного поперечного перерізу :
Аналогічно визначається момент опору балки відносно осі у:
2. Балка круглого поперечного перерізу /рис.5. II/, для круга момент інерції тому осьовий момент опору балки круглого поперечного перерізу при згині 3. Балка кільцевого поперечного перерізу. Як і для балки круглого поперечного перерізу, для кільця маємо:
Осьовий момент опору балки кільцевого поперечного перерізу визначимо за формулою Користуючись умовою міцності, в загальному випадку розв'язують три типи розрахункових задач. 1. Проектний розрахунок балки, його виконують тоді, коли під задане навантаження необхідно підібрати балку оптимальних розмірів. Для цього з формули /8/ визначають необхідний мінімальний момент опору:
2.Перевірочний розрахунок. Знаючи матеріал балки, тобто , навантаження на неї і форму поперечного перерізу, перевіряють умов міцності. Якщо умова міцності не виконується і ліва частина нерівності /8/ перевищує праву більш, ніж на 5%, то необхідно зменшити навантаження на балку /тобто Мmax/, або збільшити момент опору Wz.
|