КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
СТРІЛЬБА ПО НАЗЕМНИХ ЦІЛЯХ
192. Призначаються такі вихідні установки для стрільби із зенітного кулемета по наземних цілях: при стрільбі з використанням механічного прицілу: у с т а н о в к у п р и ц і л у – залежно від виміряної дальності до цілі з урахуванням сумарної поправки дальності на рух цілі, температуру повітря і перевищення місцевості над рівнем моря (атмосферний тиск), округленої до 100 м; у с т а н о в к у ц і л и к а: цілик “0” якщо сумарна поправка напрямку стрільби на рух цілі, боковий вітер і крен складає менше 1 тис. або понад 4 тис. (враховується виносом точки прицілювання у фігурах цілі); цілик, який відповідає величині сумарної поправки на напрямок руху цілі, боковий вітер і крен, що не перевищує 4 тис.; т о ч к у п р и ц і л ю в а н н я: центр цілі – якщо сумарні поправки напрямку стрільби на рух цілі, боковий вітер і крен і висоти на вертикальне переміщення цілі й крен складають менше 0,5 фігури цілі; правіше (лівіше), вище (нижче) центра цілі на величину сумарних поправок напрямку стрільби і висоти, яка дорівнює 2 фігурам і менше; при стрільбі з використанням коліматорного прицілу (ПЗУ-5): п р и ц і л ь н у м а р к у – горизонтальний штрих вертикальної лінії перехрестя, що відповідає виміряній дальності до цілі з урахуванням сумарної поправки дальності стрільби; т о ч к у п р и ц і л ю в а н н я:
Глава шоста – центр цілі – якщо сумарні поправки напрямку стрільби й висоти складають менше 0,5 фігури цілі; правіше (лівіше), вище (нижче) центра цілі на величину сумарних поправок напрямку стрільби і висоти. 193. При стрільбі із зенітного кулемета по наземних цілях застосовують загальні прийоми наводки і проведення пострілу. Для прицілювання за допомогою механічного прицілу необхідно замружити ліве око, а правим дивитися через проріз цілика на вершину мушки, навести кулемет у ціль так, .щоб мушка знаходилася посередині прорізу гривки цілика урівень з її краями і вершиною торкалась точки прицілювання. При стрільбі по цілях, що здійснюють фланговий і косий рух, і наведенні методом вичікування поправка напрямку збільшується на 0,5 фігури цілі. 194. Коректування стрільби з зенітного кулемета по наземних цілях здійснюється виносом точки прицілювання як за напрямком, так і по висоті на величину відхилення центра групування трас (куль) від центра цілі у бік, протилежний відхиленню. 195. При стрільбі із зенітного кулемета по наземних цілях враховують поправки: за дальністю: – на рух цілі; – на температуру повітря; – на перевищення місцевості над рівнем моря (атмосферний тиск); за напрямком: – на рух цілі; – на боковий вітер; – на крен танка; по висоті: – на вертикальне переміщення цілі; – на крен танка. 196. Приймають такі поправки дальності при стрільбі із зенітного кулемета по наземних цілях: н а р у х ц і л і – відповідно до загальних правил; н а т е м п е р а т у р у п о в і т р я на кожні 20° С відхилення температури повітря від табличної (нормальної) : – 50 м – при стрільбі на дальність від 700 до 1200 м; – 100 м – при стрільбі на дальність понад 1200 м; н а п е р е в и щ е н н я м і с ц е в о с т і н а д р і в н е м м о р я при стрільбі на дальність понад 800 м на кожні 400 м дальності: – 50 м – при перевищенні місцевості над рівнем моря від 1000 до 2000 м; – 100 м – при перевищенні місцевості над рівнем моря 2000 м і понад. Сумарна поправка дальності при стрільбі з використанням механічного прицілу округляється до 100 м. 197. Приймаються такі поправки напрямку стрільби із зенітного кулемета:
Стрільба із зенітного кулемета н а р у х ц і л і – на кожні 10 км/год швидкості цілі при фланговому її русі – 5 тис. (0-05), при косому русі – 3 тис. (0-03); н а б і ч н и й в і т е р швидкістю 5 м/с – 1 тис. на кожні 500 м дальності стрільби; н а к р е н т а н к а – на кожні 5° крену і 300 м дальності: – 4 тис. (0-04) – при стрільбі на дальність до 1000 м; – 6 тис. (0-06) – при стрільбі на дальність понад 1000 м. Сумарна поправка напрямку визначається в тисячних, за кутовою величиною переводиться в метри, а потім у фігури цілі. 198. Приймаються такі поправки по висоті стрільби із зенітного кулемета: н а в е р т и к а л ь н е п е р е м і щ е н н я ц і л і – на кожні 10 км/год швидкості при фронтальному русі – 1 тис. на кожні 10° крутості схилу, при косому русі – 1 тис. на кожні 15° крутості схилу; н а к р е н т а н к а – при стрільбі на дальність понад 1000 м і при крені танка 15° і більше – 1 тис. на кожні 5° крену. Сумарна поправка висоти визначається в тисячних, по формулі тисячної переводиться в метри, а потім у фігури цілі.
Г л а в а с ь о м а
|