КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
На завершення заняття спробуйте підвести його загальні підсумки та зробити висновки, наприклад, шляхом з'ясування, які з розглянутих вище ідей та положень мають сучасне значення.Завдання 5. Заповнивши правильно графи по вертикалі, по горизонталі отримайте поняття, що означають процес входження людини в систему суспільних відносин, культуру.
1. Одна з найважливіших людських цінностей. 2. Сукупність ролей, які виконує людина в суспільстві, індивідуальне буття суспільних відносин. 3. Категорія, що виражає значимість процесів, предметів з життєдіяльності людини. 4. Поняття, що фіксує спрямованість діяльності суб’єкта на певне коло явищ. 5. Історичний стан в розвитку філософії. 6. Суспільна істота, суб’єкт діяльності і культури. 7. Окремий представник людського роду. 8. Результат пізнавальної діяльності. 9. Теорія цінностей. 10. Поняття, яким Шпенглер називає заключну стадію розвитку культури. 11. Уявлення про належне, досконале буття. 12. Представник екзистенціалізму. Завдання 6. Підберіть концепції з графи «Б», розроблені філософами, чиї імена названі з графи «А».
Завдання 7. До кожного поняття з графи «А» підберіть відповідне положення з графи «Б».
Завдання 8. Підберіть з графи «Б» значення, що розкривають зміст понять, наведених у графі «А».
Завдання 9. Підберіть з графи «Б» пояснення, які відповідають перерахованим у графі «А» базовим життєвим цінностям..
Порядок проведення заняття: Викладач організує дискусію навколо попередньо визначених тем, до яких студенти готують тези виступів, а також виступи на підставі індивідуально виконаних рефератів. На семінарському занятті викладач оцінює підготовлені студентами реферати, їх виступи, активність у дискусії, уміння формулювати і відстоювати свою позицію.
|