КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
ПрогнозуванняПрогнозування – це імовірне визначення ходу подальших подій. Прогнозування є важливим елементом передпланової, підготовчої роботи. Прогнозування в галузі охорони праці повинно бути направлене на вирішення таких завдань, як ймовірна оцінка тенденцій динаміки травматизму, захворювань, умов праці у зв'язку з розвитком виробництва і визначення на період прогнозування заходів з охорони праці. Прогнози можуть бути короткостроковими (на 1-2 роки), середньостроковими (до 5 років) та довгостроковими (більше за 5 років). Прогнозування може бути: - пошуковим (екстраполяція), заснованим на існуючих ситуаціях, що дозволяє визначати її стан у майбутньому; проводиться методами математичної екстраполяції; - нормативним, що проводиться від нормативно оціненого подальшого стану показників охорони праці до дії в теперішньому часі; базується на анкетуванні спеціалістів-експертів. Прогнозування стану охорони праці здійснюють з метою раціонального планування засобів на заходи щодо попередження нещасних випадків і профзахворювань.
Планування Планування – це процес обгрунтування рішень і розподілу ресурсів (матеріальних, фінансових, людських та ін.) для його реалізації. Планування не може бути успішним без прогнозування. Підвищення ефективності планування заходів пов'язане з прогнозуванням стану охорони праці на підприємстві та виробничого ризику. Планування робіт з охорони праці включає розробку планів: - довгострокових (перспективних) (на декілька років) – підставою для них є результати паспортизації та атестації умов праці на робочих місцях, результати цільових перевірок стану охорони праці; здійснюються на основі прогнозованих обсягів робіт та прогнозованих небезпек (ризику) виробництва; - річних (поточних) (розділи „Охорони праці” колективного договору) – ці плани обов'язково забезпечуються фінансуванням згідно з розробленими кошторисами; - оперативних (квартальні, місячні) – складаються для вирішення повсякденних актуальних завдань для усунення виявлених недоліків. Головна вимога до плану – конкретність заходів. Важливе значення надається оптимізації планів заходів з охорони праці. В планах заходів з охорони праці повинен бути визначений ризик небезпек та шляхи його мінімізації. Планування охорони праці повинно бути відображеним в програмі розвитку підприємства, плані економічного і соціального розвитку підприємства та інших документах, діючих на підприємстві.
|