Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Головні метаморфічні породи




Сланець, покрівельний сланець, філіт, слюдяний сланець, гнейс, роговик, грейзен, кварцит, вапняний сланець, мармур, скарі, хлоритовий сланець, тальковий сланець, тальк.

 

 

3.4. ОСАДОВІ ПОРОДИ.( 1. с.34-45. )

ЦЕ ПРОДУКТИ РУЙНУВАННЯ ЯКИ УТВОРИЛИСЯ В РЕЗУЛЬТАТІ ДІЯЛЬНІСТІ ЕКЗОГЕННИХ ПРОЦЕСІВ. ВІДКЛАДАЮТЬСЯ В ВОДОСХОВИЩАХ, НА ПОВЕРХНІ СУШІ, ПІДДАЮТЬСЯ ВИВІТРЮВАННЮ ТА РОЗКЛАДАННЮ, ЗАЛЕЖНО ВІД УМОВ ОРГАНІЧНИМ УТВОРЕННЯ ПОДІЛЯЮТЬСЯ ГЕНЕТИЧНО НА З А Л И Ш К О В І ТА П Е Р Е Н Е С Е Н І НАСТУПНИМІ СПОСОБАМИ: МЕХАНІЧНИМ, ХІМІЧНИМ та ОРГАНІЧНИМ

3.4.1.Породи, що утворені механічнім способом.-Це УЛАМКОВІ щоУТВОРИЛИСЯ МЕХАНІЧНИМ СПОСІБОМ ЗА РАХУНОК УЛАМКІВ ПОРОД, ЩО РУЙНУВАЛИСЯ.

ЗГІДНО Р О З М І Р У І Ф О Р М И БУВАЮТЬ:

К Р У П Н О У Л А М К О В І ПОРОДИ, ЯКІ ПОДІЛЯЮТЬСЯ НА НЕЗЦЕМЕНТОВАНІ - НЕОБКАТАНІ (ЖОРСТВА, ЩЕБЕНЬ, ГЛИ БИ) ТА НЕЗЦЕМЕНТОВАНІ ОБКАТАНІ (ГРАВІЙ, ГАЛЬКА, ВАЛУНИ) ТАК І ЗЦЕМЕНТОВАНІ ОБКАТАНІ (КОНГЛОМЕРАТИ) І НЕОБКАТАНІ (БРЕКЧІЇ).

С Е Р Е Д Н ЬО У Л А М К О В І СКЛАДАЮТЬСЯ З УЛАМКІВ РОЗМІРОМ ВІД О,І ДО І ММ. ЦЕ ПІСКИ І ПІЩАНИКИ, ПЕРШІ РОЗРИХЛЕНІ, ДРУГІ — ЗЦЕМЕНТОВАНІ. Розрізняють наступни уламкови породи: алевроліти-зцементовані окатанниє уламки; алеврити-тільки окатані уламки;брекчії-зцементовані неокатані уламки; щебінь і жорства-пухкі неокатані уламки.

П І Щ А Н І П О Р О Д И ЗА РОЗМІРОМ ЗЕРНА (ВІД О,І ДО 2 ММ) ПОДІЛЯ ЮТЬСЯ НА ГРУБО-, КРУПНО-, СЕРЕДНЬО- ТА МІЛКОЗЕРНИСТІ. ЗА МІНЕРАЛЬНИМ СКЛАДОМ БУВАЮТЬ – КВАРЦЕВІ, МАГНЕТИТОВІ, ЗАЛІЗИСТІ. ЗАЛЯГАЮТЬ У ВИДІ ПЛАСТІВ ТА ЛІНЗ І Є ПРОДУКТОМ ВИВІТРЮВАННЯ

П И Л У В А Т І ПОРОДИ - перехідні між піщаними та глинистими; розрихлені (алеврит) - це лесовидні суглинки, зцементовані - алевроліти, вони складені з частинок розміром- о,1-о,о1мм.

Г Л И Н И С Т І ПОРОДИ складені з частинок діаметром менш як о,оо1 мм.( 30%) займають- -5о% площі осадових порід.

Г л и н и - незцементовані породи з каолініту та інших глин. Матеріали з добавлянням піску називаються с у г л и н к а м и або с у п і с к а м и.

ЇХ С Т Р У К Т У Р Азалежить від походження И БУВАЕ ДЛЯ

М Е Х А Н І Ч Н О ГО ПОХОДЖЕННЯ – КРУПНОУЛАМКОВАОЮ (псефітова), ЦЕ: ВАЛУНИ (більш ніж 100 мм); ЩЕБІНЬ, ГАЛЬКА (100-40 ММ); ГРАВІЙ, ЖОРСТВА (2-40),ПІЩАНОЮ (псамітова)( 2-0,05мм.); ПИЛУВАТОЮ (алевритова)(0,005—0,05 ММ); ГЛИНИСТОЮ (пелітова) (МЕНШ 0,005 ММ)

Т Е К С Т У Р А— БЕЗЛАДНА ПОРИСТА ТА ПЛОЙЧАСТА , ТЕКСТУРНА ОЗНАКА—ШАРУВАТІСТЬ , МОЖЕ БУТИ ГОРИЗОНТАЛЬНОЮ (ОСАДКИ В СПОКІЙНИХ УМОВАХ), А ТАКОЖ КОСА (ЕОЛОВІ ТА РІЧКОВІ) . СКРІПЛЮЮЧИМ ЗЕРНА МАТЕРІАЛОМ (ЦЕМЕНТ) МОЖУТЬ БУТИ ГЛИНИСТІ, ПІЩАНІ, КРЕМЕНИСТІ, ВАПНИСТІ АБО ЗАЛІЗИСТІ МАТЕРІАЛИ.

 

Генетичні типи осадових порід:

РІЗРІЗНЯЮТЬ:Діагенетичні, Епігенгетичні та Сиінгенетичні.

Діагенетичні - сукупність процесів фізико-хімічних перетворень пухких опадів гірських порід у верхній зоні земної кори;

Епігенгетичні - епі (понад)-вторинні природні зміни г.п.;

Сиінгенетичні - син (разом);

Вони можуть бути у наступніх видах: Елювіальніми, Делювіальніми, Пролювіальніми, Алювіальніми та Колювіальніми.

Елювіальні - продукти вивітрювання, що залишилися на місці утворення;

Делювіальні - змиті з вищерозташованих ділянок (на схилах, біля підніжжя і т.д.);

Пролювіальні - продукти руйнування, що виносяться тимчасовими водними, потоками (і селями) до підніжжя;

Алювіальні - відкладення, сформовані постійними водними потоками в річкових долинах і утворюються з уламкових матеріалів (елювій, пролювій, аолювій), знесених зі схилів гір і продуктів бічної і донної ерозії, окатанності і відсортованих при їх транспортуванні;

Колювіальні - продукти вивітрювання (уламкові і глинисті), зміщені вниз силами ваги (на схилах і біля підніжжя гір);


Поделиться:

Дата добавления: 2015-04-04; просмотров: 91; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты