КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Застосування і фізико-хімічні властивості алкалоїдівАлкалоїди - це азотовмісні речовини складної сполуки переважно рослинного походження, які володіють сильною фармакологічною дією. В основі їхньої хімічної будови лежать найрізноманітніші гетероциклічні ядра: піридину і піперідину, тропану, хіноліну, ізохіноіну, пуріну, індолу й ін.
Похідні піридину і піперідину:
Головними алкалоїдами даної групи є: Нікотин - міститься в тютюні, хвощі польовому, у плаунах. Анабазін - міститься в ежовнике безлистяному, у тютюні. Пахікарпин - міститься в софорі товстоплідній і термопсісі ланцетоподібному. Похідні тропану:
Головними алкалоїдами даної групи є: Атропін - міститься в беладоні, скополії. Скопаламін - міститься в дурмані, скополії. Кокаїн - міститься в листях кока. Похідні хіноліну: Головними алкалоїдами даної групи є: Хінін - міститься в корі хінного дерева. Похідні ізохіноліну: Головними алкалоїдами даної групи є:
Морфін і кодеїн - містяться в опії, отриманому зі снодійного маку.
Морфін Кодеїн
Похідні індолу:
Головними алкалоїдами даної групи є: Стрихнін і бруцін - містяться в блювотному горісі і бобах Ігнатія. Резерпін - міститься в раувольфії зміїній. Похідні пуріну:
Головними алкалоїдами даної групи є: Кофеїн - міститься в каві, чаї і деяких інших рослинах. Теобромін - міститься в плодах какао і листях чаю. Теофілін - міститься в листях чаю.
|