КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Класифікація страхуванняБагатогранність і різноманітність об’єктів страхування різних категорій страхувальників, а також широкий спектр страхових відносин передбачають необхідність класифікації страхування. У страховій справі виділяють три сфери діяльності: ü Співстрахування- означає, що об’єкт страхування може бути застрахований за одним договором кількома страховиками. ü Перестрахування– означає страхування одним страховиком ризику виконання всіх або частини своїх зобов’язань перед страхувальником у іншого страховика. При цьому страховик залишається відповідальним перед страхувальником у повному обсязі взятих на себе зобов’язань, а перестраховик укладає договір перестрахування тільки із страховиком Обов’язкове страхування – встановлює суспільство в особі держави. Воно означає обов’язковість внесення відповідним колом страхувальників фінансових страхових платежів і поширюється на випадки, коли відшкодування збитку зачіпає інтереси не тільки конкретної особи, але й суспільні інтереси. В Законі України „Про страхування” передбачено 34 види обов’язкового страхування. Добровільне страхування – проводиться на основі договору між страховиком та страхувальником. Обов’язкове і добровільне страхування ґрунтується на таких принципах. (рисунок 1)
Завдання для самостійного опрацювання: 1. Функції страхування
Контрольні запитання: 1. Необхідність, суть страхування? 2. Які існують форми та види страхування? 3. Функції страхування та їх економічний зміст? 4. Класифікація страхування: галузі, підгалузі, види та форми страхування?
|