КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Лекція 17. Визначення потреби в ресурсах
На торфопідприємствах витратиматеріально-технічних ресурсів визначаються виходячи з щорічної програми видобутку торфу і випуску торфової продукції. Для забезпечення виконання щорічної програми видобутку фрезерного торфу визначається необхідна кількість дизельного пального та пально-мастильних матеріалів. Визначення потреби у дизельному пальному проводиться прямим розрахунком для кожної технологічної операції з ітоговим сумуванням. Потреба дизпального для виконання технологічної операції протягом сезону видобутку може бути розрахована за формулою: (17.1) де Fрозг - розгорнута площа, га; qн- норма витрат пального, кг/га. (17.2) де Fн – площа нетто полів видобутку торфу, га; n - коефіцієнт повторності операцій в циклі; k - коефіцієнт повторності операцій за метеорологічними умовами (при застосуванні комплексу машин з механічним принципом збирання: для фрезерування - 1,3; для ворушіння - 1,15; для валкування - 1,1; для збирання і штабелювання - 1,0); nц - кількість циклів за сезон, циклів. Загальна потреба у дизпальному по підприємству для видобутку фрезерного торфу дорівнює сумі потреб для виконання усіх технологічних операцій. Потреба у пально-мастильних матеріалах приймається за нормами витрат від загальної потреби дизпального.
Таблиця 17.1 Норми витрат пально-мастильних матеріалів від загальної кількості дизпального
Кількість технологічного обладнання для виконання щорічної програми розраховується для кожної технологічної операції в залежності від площі полів нетто видобутку торфу і максимальної циклової продуктивності технологічного обладнання. (17.3) де S - валова година продуктивність машин, га/год.; t - нормативна тривалість виконання технологічної операції з видобутку торфу протягом доби,( для фрезерування,збирання, штабелювання - 16год.; для ворушіння - 8год.; для валкування - 12год.); Т – тривалість технологічного циклу видобутку фрезерного торфу, доба. Отримане значення кількості обладнання заокруглюють до цілого більшого числа. Кількість основного персоналу визначається за нормами обслуговування технологічного обладнання з урахуванням змінності його роботи та кількості. На машинах з видобутку фрезерного торфу працює один робітник у зміну. Крім цього на дільниці повинен бути електрозварювальник, а кількість слюсарів з ремонту обладнання визначається за нормою – один слюсар на дві збиральних машини. Допоміжний персонал призначається з виробничої необхідності та з дотриманням чинного трудового законодавства. Кількість адміністративно-управлінського персоналу, інженерно-технічних робітників і службовців призначається за штатним розкладом, який формується з урахуванням базових структур управління торфопідприємствами та нормами проектування торфопідприємств.
|