КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Поняття і параметри фінансової кризи на підприємствіІснують різні трактування кризи. Зокрема, криза - різкий, крутий перелом у чому-небудь; скрутне, важке становище. Кризам притаманні неминучість, неповторність, різноманітність та взаємодія між собою. Під фінансовою кризою розуміють неспроможність підприємства здійснювати фінансове забезпечення своєї поточної виробничої діяльності. Фінансову кризу на підприємстві характеризують трьома параметрами: джерела виникнення; вид; стадія розвитку. Джерела виникнення кризи поділяють на ендогенні та екзогенні. Розрізняють три види кризи: 1. Стратегічна криза - характеризується руйнацією виробничого потенціалу та відсутністю довготермінових факторів успіху. 2. Криза прибутковості — настає тоді, коли перманентні збитки вихолощують власний капітал, що спричиняє незадовільну структуру балансу. 3. Криза ліквідності - підприємство є неплатоспроможним або існує реальна загроза втрати платоспроможності.
Джерела виникнення фінансової кризи підприємства
Між названими видами кризи існують тісні причинно-наслідкові зв'язки: стратегічна криза спричиняє кризу прибутковості, яка, своєю чергою, призводить до втрати підприємством ліквідності. З метою розроблення антикризових заходів ідентифікують глибину фінансової кризи. За глибиною виділяють три фази (стадії) кризи: 1) фаза кризи, яка безпосередньо не загрожує функціонуванню підприємства за умови переведення його на режим антикризового управління; 2) фаза, яка загрожує подальшому існуванню підприємства і потребує негайної фінансової санації; 3) кризовий стан, який несумісний з подальшим існуванням підприємства і необхідна його ліквідація.
|