КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Урок №4Тема: Поняття «інформація». Органи чуття, за допомогою яких людина отримує інформацію. Практична робота № 4. «Незрозуміла інформація». Обробка текстової інформації. Мета: - формувати в учнів уявлення про інформацію; - розширити уявлення про інформаційну картину світу; - розвивати пам’ять і пізнавальні інтереси учнів; - виховувати цікавість до предмета. Обладнання, програмне забезпечення: презентація «Урок4», парфуми, пов’язка на очі, м’яка іграшка, ємність з водою, подушка, зім’ятий папір, цукор, сіль, лимон Вимоги до учнів: мати уявлення про поняття «інформація»; знати канали отримання інформації людиною; уміти наводити приклади інформації. Хід уроку I. Організаційний момент (1 хв) II. Актуалізація опорних знань 1) Розминка (3 хв) - Здогадайся, який з цих собак вкрав у господаря м’ясної крамнички дві сосиски, якщо ти знаєш, що: у нього є нашийник, він не сидить, у нього немає бантика на голові, а на його тулубі немає ніяких плямок, це не такса, а ще – він знаходиться найближче до господаря крамнички. - Протягом 20 секунд уважно роздивись малюнок. Дай відповіді на запитання: · Скільки сов заховалося у дуплах дерев? · Скільки грибів на галявині? · Чи задоволений вигляд у оленя? · Чи є на малюнку мухомори? · Скільки беріз на малюнку? 2) Перевірка домашнього завдання (1 хв) 3) Повторення правил техніки безпеки (2 хв) А тепер давайте перевіримо нашого Незнайку правила техніки безпеки у нашому комп’ютерному класі. Послухайте, як поводився Незнайко на уроці, і скажіть, чи порушив він ці правила? - Незнайко сів за комп’ютер, поклав на клавіатуру книжку і почав читати. - Коли вчитель поясняв що потрібно виконувати на комп’ютері, Незнайко вирішив змінити картинку на комп’ютері і почав клацати мишкою. Дійсно, Незнайко порушив деякі правила техніки безпеки. Не можна ложити на клавіатуру зайві предмети, не можна змінювати конфігурацію нашого комп’ютера. Будемо сподіватися, що наш Незнайко виправиться і до кінця навчального року він правила техніки безпеки буде дуже добре знати. III. Вивчення нового матеріалу 1) Оголошення теми і мети уроку (1 хв) Якось Незнайка запитав у вчителя: «А що таке інформація?» Як ви гадаєте, що відповів вчитель? Пізнаючи навколишній світ, кожен із нас формує своє поняття про інформацію. А як це відбувається? 2) Вивчення нового матеріалу (12 хв) Розгляньте малюнки. Що ви бачите?. Чи отримали ви інформацію, і яку? А як ви її отримали? (побачили) А тепер закрийте очі. До кінця уроку залишилось 35 хвилин. Відкрийте очі та дайте відповідь на запитання: чи отримали ви зараз інформацію, і як? (почули) Експериментуємо далі. До дошки запрошується один бажаючий. Учневі щільно зав’язують очі, і вчитель проносить біля його носа предмет із сильним запахом (парфуми, мило, квітку). Учневі розв’язують очі та пропонують дати відповідь на запитання: чи отримав він інформацію, і як саме? (відчув по запаху) До дошки запрошується ще один бажаючий. Учневі теж щільно зав’язують очі, і вчитель дає йому в руки якийсь предмет, наприклад, м’яку іграшку (можна принести ємність з піском, водою і занурювати туди руки учні). Далі пропонують учневі сісти на стілець із подушкою, пройтися по підлозі, де накидані якісь предмети тощо. Учневі розв’язують очі і пропонують дати відповідь на запитання: чи отримав він інформацію, і як саме? (відчув на дотик) До дошки запрошується ще один бажаючий. Учневі теж щільно зав’язують очі, і вчитель пропонує йому скуштувати дрібку цукру, дрібку солі, лимон. Учневі розв’язують очі, і пропонують дати відповідь на запитання: чи отримав він інформацію, і як саме? (відчув на смак) Провівши такі дослідження, ми можемо з вами сказати, що людина отримує інформацію із навколишнього середовища за допомогою 5 органів чуття: органів зору, дотику, слуху, нюху, смаку. А що ж таке «інформація»? Однозначно на це питання відповідь дати не можна. Слово «інформація» походить від латинського слова information, яке має декілька значень: роз’яснення, витлумачення, уявлення, ознайомлення, просвіта. 3) Фізкультхвилинка (1 хв) Встаньте і покажіть, як стоїть на п’єдесталі спортсмен-переможець. Посміхніться так, ніби ви отримали дванадцять балів і дуже собою задоволені. Сядьте так, ніби ви дуже втомилися і вам хочеться відпочити. А зараз встаньте і покажіть, як літають птахи. Покажіть, як вітер гойдає дерево. Покажіть, як ви збираєте гриби. Покажіть, як пливе риба. А зараз сядьте за парту так, ніби ви принц або принцеса, а парта – ваш трон. Ви добре за допомогою дій передавали інформацію! IV. Закріплення нового матеріалу 1) Робота із зошитом (8 хв)
|