КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Вказівки до виконання завдання. За умовами завдання вихідні дані для рішення поставленої задачі варто одержати з генеральної сукупностіЗа умовами завдання вихідні дані для рішення поставленої задачі варто одержати з генеральної сукупності, представленої 360 підприємствами (Додаток А). За розміром досліджуваного результативного показника вона розділена на 10 типових груп. Для формування репрезентативної вибірки необхідний механізм випадкового відбору об’єктів з генеральної сукупності. В завданні в основу даного механізму було закладено передостанню й останню цифри номера залікової книжки студента. Добір вихідних даних виробляється в такий спосіб: за передостанньою цифрою залікової книжки встановлюється номер першого досліджуваного об’єкта в кожній типовій групі; за останньою цифрою - періодичність добору об’єктів у цій групі. Добір здійснюється пропорційно розмірам типових груп у генеральній сукупності (табл. 1). Вибіркова сукупність повинна складатися з 36 підприємств .
Таблиця 1 - Структура генеральної та вибіркової сукупностей
Приклад. Останні цифри залікової книжки 08. Звідси в кожній типовій групі добір об’єктів варто починати з об’єкта під номером 10 і далі відбирати кожен наступний восьмий об’єкт. При цих умовах буде отримана вибірка, в яку з кожної групи будуть відібрані підприємства з наступними порядковими номерами в групах (табл.2).
Таблиця 2 - Вибіркова сукупність (приклад для варіанта 08)
По кожному обраному підприємству в Додатку А приведено три показники, значення яких слід вписати в таблицю 3. Далі на підставі цих первинних показників потрібно розрахувати похідні показники. До них, відповідно до завдання, відносяться показники фондовіддачі , фондоозброєнності та продуктивності праці . Їх розраховують для кожного підприємства, яке потрапило до вибірки, наступним чином
Фондовіддача , грн./грн. Фондоозброєність тис.грн./чол. Продуктивність праці тис.грн./чол.
Розрахунки можуть бути виконані на ЕОМ з використанням табличного процесора Excel. Значення перемінних , , повинні мати 4 цифри після десяткової коми. Результати розрахунків потрібно привести в табл.3.
Таблиця 3 - Вихідні данні до статистичного дослідження (приклад для варіанта 08)
Таблиця з вихідними даними не повинна містити розрахункових помилок і описок, оскільки вони можуть позначитися на остаточних результатах дослідження. В зв’язку з цим необхідно стежити за правильністю всіх обчислень і записів. Далі необхідно виконати групування даних, яке виробляється з метою аналізу структури і закономірностей розподілу досліджуваних показників.
|