КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Реальні доходи -це номінальні грошові доходи населення, скориговані на індекс споживчих цін: .За речовинною формою: · Грошові доходи: - Оплата праці: заробітна плата, премії, винагороди в грошовій та натуральній формі за основним та додатковим місцем роботи за мінусом прибуткового податку. - Доходи від підприємницької діяльності та самозайнятості без урахування видатків, пов’язаних з цією діяльністю. - Доходи від власності: дивіденти по акціях та інших цінних паперах, депозитні відсотки, доходи від здачі в оренду нерухомості (житла, дач, земельних ділянок). - Грошові доходи від продажу сільськогосподарської продукції, виробленої в особистому підсобному господарстві та отриманої в порядку самозаготівель. - Грошові доходи від продажу нерухомості, особистого та домашнього майна: квартир, дач, гаражів, земельних ділянок, автомобіля, меблів, товарів мистецтва. - Пенсії, стипендії: учням ПТУ, студентам вищих та середніх навчальних закладів, аспірантам, ординаторам. - Грошові допомоги: державні (по безробіттю, малозабезпеченим сім’ям, на дітей, по догляду за інвалідами). - Аліментина утримання неповнолітніх дітей та батьків похилого віку. · Натуральні доходи: 1.Вартість спожитої продукції, що отримано від особистого підсобного господарства і від самозаготівель (вартість спожитих натуральних надходжень оцінюється за середніми купівельними цінами у поточному періоді). 2.Вартість допомоги від родичів та інших осіб продовольчими товарами (за середніми купівельними цінами). 3.Пільги та субсидії наоплату житлово-комунальних послуг, на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого палива.
Рис. 11.3.1. Структура сукупних ресурсів домогосподарства Наявні доходидомогосподарств – це максимальна сума засобів, яку родина може витратити на кінцеве споживання товарів та послуг без використання заощаджень та інших джерел.
|