Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаЗбереження і складування матеріалів і виробів
Читайте также:
  1. Cклади пально-мастильних матеріалів, пiноутворювача i порошку
  2. Безпека праці під час виконання задач з очистки місцевості від вибухових речовин, матеріалів, боєприпасів
  3. Вимоги до виробів, загальні принципи і порядок конструювання.
  4. ВИРОБІВ
  5. ВИРОБІВ МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
  6. Електричний заряд. Закон збереження електричного заряду. Закон Кулона
  7. З'ЄДНАННЯ ЕЛЕМЕНТІВ СТОЛЯРНИХ ВИРОБІВ
  8. З'ЄДНАННЯ, ЯКІ ЗАСТОСОВУЮТЬ ПРИ ФОРМУВАННІ ВИРОБІВ
  9. Закон збереження електричного заряду. Закон Кулона
  10. Закон збереження імпульсу

Проектом організації робіт повинно передбачатися збереження матеріалів і виробів на промисловому майданчику в мінімально можливих кількостях. Розміщення складів якнайближче до центрів споживання й оснащення їх механізацією дозволяє знизити кількість навантажувально-розвантажувальних операцій і організувати безпечне складування матеріалів. Відповідно до вимог ГОСТ 12.3.009-76 ССБТ і СНіП III-4-80 майданчики, призначені для збереження будматеріалів, проведення навантажувально-розвантажувальних робіт, повинні бути сплановані, мати твердий ґрунт, здатний сприймати проектне навантаження від вантажів і піднімально-транспортних засобів, або повинні бути покриті твердим і рівним матеріалом. У відповідних місцях установлюються написи «В'їзд», «Виїзд», «Розворот» і т.п. На майданчиках для укладання вантажів повинні бути позначені границі штабелів, проходів, проїздів між ними. Не дозволяється розміщувати вантажі в проходах і проїздах. У зимовий час площадку очищають від снігу і льоду.

Укладання матеріалів виконується з урахуванням їх маси і здатності деформуватися під впливом маси вантажу, який лежить вище. Чим важче матеріал, тим менше повинна бути його висота, щоб забезпечити стійкість, полегшити й забезпечити складування і відпуск матеріалів.

Складування матеріалів, конструкцій і устаткування повинно здійснюватися відповідно до вимог чи стандартів технічних умов на матеріали, вироби, устаткування. Способи укладання вантажів повинні забезпечувати: безпеку працюючих, стійкість штабелів, пакетів, механізацію навантажувально-розвантажувальних робіт, можливість застосування засобів захисту і пожежної техніки, дотримання вимог до охоронних і небезпечних зон. Підкладки і прокладки в штабелях матеріалів і конструкцій, які складуються, варто розташовувати в одній вертикальній площині. Товщина прокладок повинна бути більше висоти виступаючих монтажних петель не менше, ніж на 0,02 м.

У штабель укладають вироби однієї марки піднімальними петлями нагору. Позначення на виробах повинні бути спрямовані убік проходу чи проїзду. Для забезпечення стійкості штабеля, запобігання його обвалення і травмування людей прокладки розраховують на зминання за формулою:

, (3)

де R – розрахунковий опір деревини на стиск і зминання, Па;Q – маса штабеля, кг;

n – число прокладок у ряді;

l – довжина прокладок, см;

b – ширина прокладок, см.

Нижній ряд прокладок може знаходитися в умовах підвищеної вологості, тому вводиться коефіцієнт умов роботи m= 0,85. Між штабелями (стелажами) на складах повинні бути проходи шириною не менше 1 м, проїзди, ширина яких забезпечує проходження транспортних засобів і виконання навантажувально-розвантажувальних робіт з урахуванням засобів механізації.

 


Дата добавления: 2015-01-01; просмотров: 17; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2022 год. (0.01 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты