КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Види податківСистема оподаткування України містить у собі такі види податків: IОподаткування юридичних осіб А/ непрямі податки: 1. податок на подану вартість, 2. акцизний збір, 3. мито.
Б. прямі податки: 1. податок на прибуток підприємств і організацій, 2. плата за землю, 3. податок із власників транспортних засобів, 4. плата за майно підприємств.
В. внески в державні цільові фонди: 1. пенсійний фонд, 2. фонд соціального страхування, 3. фонд зайнятості, 4. на будівництво, ремонт і експлуатацію автомобільних шляхів.
Г. інші податки, збори, платежі 1. сплата компенсації витрат на геологорозвідувальні роботи, 2. плата за спеціальне використання природних ресурсів, 3. плата за забруднення навколишнього середовища, 4. державний збір, 5. місцеві податки та збори.
IIОподаткування фізичних осіб: 1. податок на прибуток з громадян; 2. податок на промисел; 3. плата за землю; 4. податок із власників транспортних засобів; 5. мито; 6. державний збір; 7. в пенсійний Фонд; 8. місцеві податки; 9. податок на нерухомість (проект).
Прямі податки встановлюються безпосередньо стосовно платників, їх розмір залежить від масштабів об’єкта оподаткування. Прямі податки сприяють такому розподілу податкового пресу, при якому більше платять ті члени суспільства, які мають більші прибутки. Непрямі податки встановлюються в цінах товарів і послуг, їх розміри для окремого платника прямо не залежать від його прибутків. Непрямі податки включаються в ціну і їх платить в абсолютному розмірі більше той, хто більше споживає.
За економічним змістом об’єкта оподаткування податки поділяються на три групи: податки на доходи, споживання та майно. Податки на доходи стягуються з доходів фізичних та юридичних осіб. Безпосередніми об’єктами оподаткування є заробітна плата та інші доходи громадян, прибуток або валовий доход підприємства. Податки на споживання сплачуються не під час отримання доходів, а при їх використанні. Вони справляються у формі непрямих податків. Податки на майно встановлюються щодо рухомого чи нерухомого майна. На відміну від податків на споживання, які сплачуються тільки один раз – під час купівлі, податки на майно стягуються постійно. Доки майно перебуває у власності. Загальнодержавні податки встановлюють вищі органи влади. Їх стягнення є обов’язковим на всій території країни, незалежно від того, до якого бюджету (державного чи місцевого) вони зараховуються
|