КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Сутність та призначення цільових фондівДержавні цільові фонди – це форма перерозподілу і використання фінансових ресурсів, що залучаються державою для фінансування деяких суспільних потреб. За допомогою цільових державних фондів можливо: - впливати на процес виробництва через фінансування, субсидування і кредитування підприємства - забезпечувати природоохоронні заходи, фінансуючи їх за рахунок спеціально визначених джерел і штрафів за забруднення навколишнього середовища - надавати соціальні послуги населенню через виплату пенсій соціальну допомогу, субсидування соціальної інфраструктури в цілому. Залежно від цільового призначення державні фонди поділяються на економічні й соціальні , а відповідно до рівня управління – на державні і регіональні. Правом створення цільових фондів наділені як органи центральної, так і місцевої влади. Цільові державні фонди, як правило, перебувають у розпорядженні державних органів влади, але оперативне управління здійснюється спеціально створеним адміністративним апаратом. У західних країнах число таких фондів становить від 30 до 80. В Україні на даний час створюються такі основні державні цільові фонди: - Пенсійний фонд; - Фонд соціального страхування з тим часової втрати працездатності; - Фонд соціального страхування на випадок безробіття; - Фонд соціального страхування від нещасних випадків; - Фонд захисту інвалідів.
У різні роки до складу фондів цільового призначення належали фонд ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення, фонд розвитку паливно-енергетичного комплексу, фонд конверсії , фонд охорони праці, державний інноваційний фонд та інші. Основну групу серед цільових фондів становлять фонди державного соціального страхування.
9.2 Пенсійний фонд. Пенсійний фонд відображає страхування на випадок постійної втрати працездатності. Формою страхового відшкодування є пенсії. Пенсійний фонд функціонує як самостійна фінансова структура, його кошти не входять до державного бюджету і не можуть бути використані на інші цілі, крім виплати пенсій й допомоги. Бюджет цього фонду формується передусім за рахунок кошті. Що вносять роботодавці. Підприємства, установи та організації незалежно від форм власності та господарювання, особи, які наймають для роботи громадян за угодами, а також ті, що ведуть підприємницьку діяльність, засновану на особистій власності фізичної особи та виключно її праці, релігійні громадяни сплачують страхові внески до Пенсійного фонду у розмірах, установлених чинним законодавством. Пенсійний фонд України має право вести комерційну діяльність і отримувати доходи від розміщення тимчасово вільних коштів фонду. Управління коштами фонду здійснює спеціальний орган – Пенсійний банк України. Касове виконання забезпечує поштово-пенсійний банк «Аваль» Реформування пенсійного забезпечення в Україні проводиться у двох напрямках: - удосконалення державного пенсійного забезпечення через наближення середньої пенсії до рівня середньої заробітної плати, та її прямої залежності від рівня заробітної плати. - Розвиток недержавного добровільного пенсійного забезпечення.
|