КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Клятва Гіппократа⇐ ПредыдущаяСтр 38 из 38 "Я засвідчую під присягою перед лікарями Аполлоном, Асклепієм, Гігієєю (Гігієя дочка Асклепія) та Панацеєю, беручи у свідки всіх богів та богинь, і відповідно до моїх здібностей та мого розуміння даю таку клятву: Цінувати нарівні зі своїми батьками того, хто навчив мене лікарській умілості; Жити спільно з учителем, а при потребі – ділитися з ним своїми достатками; Його нащадків вважати своїми братами, а вмілість, якою вони захочуть оволодіти, передавати їм безкорисливо і без письмової домовленості; Знаннями, усними повчаннями, правилами, інструментами та всім іншим, що передбачено навчанням, ділитися зі своїми синами, синами мого вчителя та учнями, пов’язаними зобов’язаннями і клятою, даною за законами лікарської професії, але тільки з ними й ні з ким більше; Режим своїм хворим приписувати задля їх блага, відповідно до моїх знань і мого розуміння, утримуючись від завдання їм будь якої шкоди; Ніколи не приписувати нікому на його прохання смертельного засобу і не підказувати йому способу здійснення подібного задуму; Точно так само не давати жодній жінці песарію для викликання аборту; Зберігати непорочність способу свого життя і власної лікарської майстерності; Ніколи не робити розтину у хворого навіть із явними ознаками кам’яної хвороби, а залишати виконання цієї операції практикуючому спеціалістові цієї справи; До якого дому я б не прийшов – я зайду в нього лише задля блага хворого, будучи далеким від розпусних намірів і спокус, особливо – від любовних утіх із жінками й чоловіками, будь вони вільними чи рабами; Про що б я не дізнався під час виконання свої професійних дій або помимо них, що б не побачив і не почув про дії людського життя, які не слід будь коли розголошувати, я змовчу, вважаючи це таємницею; Якщо я непохитно виконуватиму все, що засвідчив під присягою, нехай мені буде дано щастя в житті і в лікарській майстерності і слава у всіх людей на всі часи, але коли я зверну із праведної дороги або оскверню дану клятву, нехай моя доля стане для мене протилежною”. Незалежно від того, чи ми уважно прочитали кожне слово манускрипту й осягнули важливість готових відповідей на складні запитання, чи навіть не спробували цього зробити, кожен із нас постійно стикається з такими проблемами або то в ролі хворого: то або в ролі лікаря. Приклад Христового служіння розкриває глибинний сенс покликання лікаря – служити життю і здоров'ю, коли болі і страждання інших відчуваємо як свої, коли в особі хворого бачимо Господа, який сказав: "Що ви зробили одному з тих найменших братів Моїх, це зробили Мені" (Мт. 25: 40).
ЕПІЛОГ Господи, дай мудрості нашим вченим, лікарям, працівникам державних органів і закладів охорони здоров’я стати в обороні за збереження людського життя від моменту запліднення до природної смерті, за пошану гідності людини як особистості та її розвитку в духовній, душевній та тілесній єдності, щоб народ України не був предметом експериментування, щоб припинилися вбивства і калічення немовлят, не руйнувалося здоров’я наших матерів і дітей, не зневажалася гідність особистості матері і дитини. Дай нам, Господи, силою Твоєї Божественної Любові ставитися до людини як до творіння Божого. Будь з нами, Господи, в цій боротьбі за чистоту моралі, здоров’я і цілісності кожної людини на нашій Землі. Допоможи нам іти дорогами Твоєї чистоти і святості, які Ти приготував Твоєму улюбленому створінню – людині. Господи, обережи кожного, хто своїм серцем шукає правди, а того, хто чинить гріх, веди до покаяння. Дай зрозуміти, що Твоя воля є найвищим законом у нашому житті. Підтримуй кожного, хто став жертвою незаконних діянь, і дай сили прийняти і пройти ці випробовування, щоб ще більше наблизитись до Тебе. Пресвята Богородице, всі Ангели і Святі, заступайтесь за нас перед Престолом Всевишнього і підтримуйте у житті. Хай буде Тобі вся слава, честь і хвала, Отцю, і Сину і Святому Духові. Амінь.
1 Тут і далі іноземні джерела цитуються у перекладі автора цього посібника. * Подаємо цей вираз у лапках, бо, на наш погляд, він недосконалий через те, що притемнює справжню природу аборту, зміщує увагу з дитини на жінку та її вагітності і недостатньо наголошує на вбивстві дитини. * Т а н а т о л о г і я – учення про смерть, її причини, механізми і ознаки, а також про проблеми полегшення передсмертних страждань хворого.
|