КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Будова і обладнання постійних парківУ постійних парках танкових і механізованих частин на основі досвіду склалася визначена система підготовки машин до виходу, обслуговування їх після повернення, збереження і ремонту, що враховується при розробці типових проектів парків. Сучасний типовий проект передбачає наступні елементи парку: - приміщення чергового парку і старшого техніка з безпеки дорожнього руху - (начальника контрольно-технічного пункту) (КТП); - лінію технічного обслуговування (ЛТО); - пункт технічного обслуговування і ремонту (ПТОР); - сховища для розміщення БТОТ; - паркові дороги, під'їзди і площадки; - пожежне устаткування. Крім того, у парках можуть розміщатися котельні для опалення і підігріву води, приміщення для збереження й обслуговування акумуляторних батарей, склади для збереження бронетанкового майна й устаткування, знятого з машин. Територія парку огороджується, озеленяється і розбивається на ділянки, що закріплюються за підрозділами. Парки розділяється на дві основні зони: обслуговування і збереження.
Приміщення чергового парку і контрольно-технічний пункт (КТП) приміщення чергового по парку і КТП є основними елементами в парку танкової і механізованої частини і являють собою будинок, у якому розміщаються кімната 1- чергового по парку з пультом керування виходом машин, кімната 2- водіїв чергових тягачів, кімната 3- начальники КТП, клас 4- безпеки руху, інструктажу водіїв і старших машин, прохідна 6- для особового складу. Іноді на КТП розміщають пункт 5 - керування виходом по тривозі командира частини. У цьому випадку приміщення доцільне будувати двоповерховим.
Схема приміщення чергового по парку і контрольно-технічного пункту 1 — кімната чергового по парку, 2 — кімната водіїв чергових тягачів, 3 — кімната начальника КТП, 4 — клас безпеки руху інструктажу водіїв і старших машини, 5 — пункт керування виходом по тривозі, 6 — прохідна для особового складу, 7 — напівестакада, 8 — шафа для інструменту, 9 — щит з документацією.
КТП обладнується електричним освітленням і телефонним зв'язком. Біля КТП обладнується площадка для перевірки технічного стану колісних машин, на якій установлюються напівестакада 7, шафа 8 для інструменту і щит 9 здокументацією. Технічний стан гусеничних машин перед виходом перевіряється, як правило, на площадках чи перед сховищем в місцях їх стоянки.
Лінія технічного обслуговування (ЛТО) Лінія технічного обслуговування призначена для механізованого щоденного технічного обслуговування машин, що повернулися в парк після використання. Вона звичайно включає пункти заправлення ГСМ, чищення, мийки, щоденного технічного обслуговування, де за рахунок механізації трудоємких робіт значно скорочується час і підвищується якість обслуговування. Розміщення елементів ЛТО залежить від прийнятої технології ТО в постійних парках. Пункт заправлення ГСМ призначений для заправлення машин і обліку кількості видачі ПММ. Він розміщується на початку ЛТО й обладнається заглибленими резервуарами для палива й масла, площадкою з навісом для роздатчиків палива, службовим приміщенням, протипожежним інвентарем. Пункт чищення і мийки призначений для видалення пилу і бруду з зовнішніх поверхонь і внутрішніх частин машин перед виконанням на них перевірочних, регулювальних і мастильних робіт при технічному обслуговуванні чи ремонті. Найбільш трудоємними роботами є чищення і мийка гусеничних машин. Вони вимагають технічних рішень і застосування ефективних засобів, що забезпечують виконання робіт в обмежений час. Частковим рішенням є винос за територію парку поста попереднього чищення і мийки гусеничних машин, цим досягається підтримка чистоти і порядку в зоні обслуговування. Пост попереднього чищення і мийки машин призначений для очищення ходової частини від бруду, обдув стислим повітрям корпусу зовні і попередньої мийки нижньої частини корпусу і ходової частини. Роботи на посту виконуються механізованим способом. Для очищення гусениць часто застосовують інерційний метод. Машина вивішується з опорою на днище (малюнок а), закріплюється, після чого включається передача, при цьому за рахунок інерції і взаємодії обертаючої гусениці з водою відбувається її очищення. Якщо конструкція машини не дозволяє вивішувати її з опорою на днище, то застосовують рольгангову естакаду (малюнок б), на яку встановлюють машину з опорою на гусениці. При включенні передачі ролики обертаються на своїх опорах, забезпечуючи нерухомість машини при обертанні гусениць.
Очищення ходової частини гусеничних машин: а — вивішування машин з опорою на днище; б — установка на рольгангові естакади Мийка нижньої частини корпусу проводиться з застосуванням водоструминних установок, сопла яких розташовують у місцях ймовірного скупчення бруду на вузлах ходової частини і корпусу. Вода подається мийною машиною (насосною установкою), тиск води 0,5—0,6 МПа (5—6 кгс/см2), витрата 1800—2000л, час мийки залежить від забруднення машини і змінюється від 2 до 5хв. Пил з верхньої частини корпусу і місць заправлення видаляється за допомогою стислого повітря від компресорної установки низького тиску.
Пункт технічного обслуговування і ремонту (ПТОР) Пункт технічного обслуговування і ремонту призначений для діагностування машин, виконання обов'язкових робіт при номерному і регламентованому обслуговуванні, а також для попередження й усунення складних відказів і несправностей (поточного ремонту). Роботи з технічного обслуговування, проведені в ПТОР, можна звести в наступні групи: контрольно-діагностичні, демонтажно-монтажні, настроєчно-регулювальні, мастильні, промивні, електрогазозварювальні і покрасочні роботи. Метод організації робіт може бути потоковим чи тупиковим (в залежності від типу виробничого приміщення ПТОР). При потоковому методі обслуговування роботи розподіляються по декількох постах, що забезпечуються відповідним обладнанням, а виконавці спеціалізуються з урахуванням однорідності чи раціональної сумісності робіт. Машина проходить послідовно розташовані пости, де фахівці виконують визначені операції. Цей метод ефективний у тому випадку, якщо ТО проводиться для однієї марки машин, операції чітко розподілені по виконавцях, мається належна механізація трудоємких робіт і гарне матеріально-технічне забезпечення, передбачені резервні виконавці для коректування ритму ТО. У цьому випадку продуктивність праці може бути підвищена до 20%.
|