Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаЗасоби, цілі й об'єкти застосування біологічної зброї
Боєприпаси і бойові прилади, призначені для застосування біологічних засобів, прийнято називати біологічними боєприпасами.

Для доставки до цілі БЗ використовуються біологічні авіаційні бомби, контейнери, керовані і некеровані реактивні снаряди, ракети з біологічною бойовою частиною, розпорошувачі і механічні генератори біологічних аерозолів, установлювані на літаках, вертольотах і ракетах.

Оскільки аерозольний засіб застосування БЗ рахується закордонними військовими спеціалістами основним, то переважно розробляються технічні засоби доставки і бойового застосування, що забезпечують одержання з біологічних рецептур аерозолів потрібних концентрацій і дисперсності, а також створення необхідних площ зараження. При цьому рецептурами різноманітних типів (мікробними, токсинами, комбінованими) можуть споряджаються різноманітні засоби бойового застосування: авіаційні бомби і касети, що розпилюють прилади, бойові частини ракет, а також портативні прилади для диверсійного застосування БЗ.

Біологічні бомби планується розробляти малого калібру і застосовувати їх у касетах, що вміщають у себе декілька десятків і навіть стільник таких бомб. Розсіювання цих бомб дозволить одночасно і рівномірно накрити біологічним аерозолем великих мас приземного повітря можна досягти і шляхом використання різноманітних пристроїв, що розпилюють: виливних і авіаційних приладів, що розпилюють, можуть підвішуватися на літаках, вертольотах, а також застосуванням наземних механічних генераторів аерозолів, установлюваних на автомобілях, річкових (морських) судах і інший техніці. Не виключена можливість використання супротивником також біологічних мін, що дистанційно підриваються на залишеної їм території.

Для доставки і розсіювання в заданому районі штучно заражених переносників , що кровососут, а також комах - шкідників сільськогосподарських культур закордонні військові спеціалісти планують використовувати ентомологічні боєприпаси - авіаційні бомби і контейнери спеціальної конструкції, що повинні забезпечити членистоногим захист від дії несприятливих чинників у період польоту і приземлення. Для цього пропонується оболонку боєприпасів виконувати з матеріалів, що термоізолюють, забезпечувати штучний підігрів у відсіках, а також парашутування боєприпасів при спуску на землю. Наявність у боєприпасів зазначених конструктивних особливостей при огляді його залишків на місці падіння може також підтверджувати факт застосування противником біологічної зброї.У іноземних арміях вважають, що найбільше перспективними засобами доставки біологічних боєприпасів на ціль можуть бути в першу чергу ракети різноманітного базування і дальності дії, а також авіація. Бойова частина ракет може являти собою касету, споряджену біологічними бомбами малого калібру, або по своїй конструкції може бути виконана так, що в момент приземлення буде діяти як пристрій, що розпилює.

З авіаційних засобів доставки біологічних боєприпасів можуть застосовуватися вертольоти, літаки тактичної, транспортної і стратегічної авіації.

У ряді повідомлень преси вказувалося, що 50-60-е роки в якості засобів доставки біологічних боєприпасів (бойових приладів) передбачалося використовувати радіо- і телекеровані аеростати і повітряні протоки. Дрейфуючи разом із пануючими повітряними плинами, аеростати (повітряні протоки) по радіо- або телекомандам спроможні приземлятися або скидати вантаж, що може містити засоби бойового застосування БЗ.По поглядах закордонних військових спеціалістів, застосування БЗ можливо як напередодні, так і в ході військових дій із метою нанесення масових утрат живій силі противника, утруднення ведення їм активних бойових дій, дезорганізації роботи важливих об'єктів, заснувань і економіки тилу в цілому. При цьому передбачається використовувати БЗ як у сполученні з ядерним (хімічним) зброєю й іншими засобами збройної боротьби, так і самостійно, особливо в так називаних «локальних» війнах, у яких по політичних або інших причинах небажано застосування, наприклад, ядерної зброї.

Загальні принципи застосування БО (раптовість, масування, ретельне урахування бойових властивостей і особливостей вражаючої дії біологічних засобів) ті ж, що і для інших видів зброї масової поразки. У настанні БО передбачається застосовувати для поразки особового складу резервів і других ешелонів, що знаходяться в районах зосередження, на відпочинку або здійснюючих марші, а також тилових частин, значних партизанських (диверсійних) рядів, повітряних і морських десантів. У обороні застосування БЗ рекомендується для поразки особового складу противника, що протистоїть, як перших, так і других ешелонів, значних пунктів керування й об'єктів тилу.

При нанесенні біологічних ударів по військах і тилових об'єктах приймається в увагу наявність визначеного інкубаційного (схованого) періоду між моментом зараження і початком захворювання (виходу особового складу з ладу), а також така властивість біологічної зброї, як ретроактивність - небезпека оберненого поширення інфекційних захворювань противника і полегшення виконання поставленої бойової задачі. Тому що попереднє опромінення організму іонізуючим випромінюванням ядерного вибуху різко знижує його захисну спроможність проти дії БЗ і скорочує інкубаційний період, це уможливлює застосування БЗ для рішення не тільки стратегічних (оперативних) задач, але навіть і окремих тактичних задач.

Висновок– небезпека вражаючої дії радіаційного і хімічного зараження на особовий склад вимагає швидкого виявлення і оцінки, що склалася з радіаційної і хімічної обстановки і обліку її впливу на підрозділи і частини.


Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 14; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты