Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаПИТАННЯ № 3. СУЧАСНА ЗВИЧАЙНА ЗБРОЯ: БОЄПРИПАСИ ОБ’ЄМНОГО ВИБУХУ; ЗАПАЛЮВАЛЬНА ЗБРОЯ.
Читайте также:
  1. Артилерійська й стрілецька зброя.
  2. Асноўныя канцэпцыі сучаснай архітэктуры. Стылявая канцэпцыя.
  3. ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ
  4. ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ
  5. ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ
  6. ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ
  7. Выявы постмадэрнізму ў сучаснай беларускай літаратуры. Творчасцьі дзейнасць сяброў “Бум-бам-літа”.
  8. Гельмінтоспоріозна звичайна коренева гниль
  9. Додаток ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ
  10. КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ ДО ЗМІСТОВНОГО МОДУЛЯ 2 (ЗМ2).

 

ЗАПАЛЮВАЛЬНА ЗБРОЯ (ЗЗ) – це засоби для ураження живої сили та військової техніки, дія якої основана на використанні запалювальних речовин (ЗР).

Поняття про запалювальні речовини

Вогонь виникає в результаті горіння – швидко протікаючого хімічного процесу, що супроводжується виділенням тепла і світла. Як правило, горіння – це реакція якої-небудь речовини, яка називається пальним, з киснем чи з киснеутримуючою речовиною (окислювачем).

Очевидно, до запальних речовин можуть бути віднесені лише ті з них, що відповідають визначеним вимогам. Насамперед, горіння запалювальних речовин повинне відбуватися з досить великим виділенням тепла і при досить високій температурі. Час горіння запалювальної речовини повинний бути достатнім для запалення інших речовин чи предметів, з якими воно знаходиться в контакті.

У табл.1. приведена характеристика найбільше широко використовуваних запалювальних речовин і складів.

Таблиця 1

Характеристики запалювальних речовин та сумішей

Запалювальні речовини та суміші Теплоутворююча спроможність ккал/г Температура горіння, °С Щільність г/см3
Терміт (залізо-алюмінієвий) 0,8 3,2 (пресованного)
Електрон 1,8
Фосфор (білий) 5,8 1,8
Напалм 0,85

Запалювальні речовини і склади повинні рівномірно згоряти, важко гаситися звичайними засобами пожежогасіння, бути безпечними при збереженні і спорядженні ними боєприпасів. Запальні склади повинні готуватися на основі найбільш дешевих продуктів масового промислового виробництва.

Класифікація запалювальних речовин.

Запалювальні речовини можна класифікувати по складу, агрегатному стану, теплотворній здатності, швидкості горіння і т.і. У військовій практиці звичайно використовується класифікація запалювальних речовин за їхнім складом.

За цими принципами запалювальні речовини поділяються на дві групи: речовини, що містять окислювач, і речовини, що не містять окислювач. Звідси випливає, що характерною здатністю запалювальних речовин першої групи є їхня здатність горіти без доступу кисню повітря; речовини другої групи можуть бути використані тільки за умови достатнього доступу до вогнища горіння кисню повітря.ЗР прийнято ділити на групи:

· запалювальні суміші на основі нафтопродуктів (напалмі);

· металізовані запалювальні суміші (пірогелі);

· терміти і термітні суміші;

· самозаймиста на повітрі запальна суміш на основі поліізобутилена триетилалюмінію;

· звичайний або пластифікований фосфор.


Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 35; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты