Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаЗапалювальні речовини, що не містять окислювач
Читайте также:
  1. Директорія valeus/ для інших різних XML-файлів, що містять колекції ресурсів, таких як рядки та визначення кольорів.
  2. Завдання 2. Техніка безпеки. Знаки небезпеки для позначення вантажів, що містять небезпечні речовини. Кольори та знаки безпеки та небезпек.
  3. Запалювальні речовини, що містять окислювач
  4. Надзвичайно швидке хімічне перетворення речовини, що супроводжується виділенням енергії та утворенням стиснених газів, здатних виконувати механічну роботу, називається ВИБУХОМ.

До запалювальних речовин цієї групи відносяться різноманітні суміші, горіння яких відбувається в результаті взаємодії з киснем повітря: сплав електрон, суміші на основі органічний пальних, фосфор і суміші на його основі. Як правило, горіння таких сумішей відрізняється утворенням великої кількості розпечених газоподібних продуктів, а отже, і рясного полум'я; останнє забезпечує високу підпалюючи здатність сумішей. Для припинення горіння сумішей треба виключити надходження до вогнища повітря.

Суміші на основі органічних пальних, а також фосфор і суміші на його основі звичайно виділяють у самостійні групи (перші – вогнесуміші, другі – самозаймисті суміші).Склад електронів

Компоненти Склад сплаву
I II
Магній 90,5 93,4
Алюміній 8,0 0,5
Марганець 1,5 5,1
Мідь 0,2
Кремній 0,2
Залізо 0,6

Електрон являє собою сріблисто-білий сплав, питома вага його 1,8–1,83. При нагріванні до 630–635° він плавиться і загоряється. Горіння електрона є не що інше, як взаємодія кисню повітря з магнієм:

.

Горить електрон сліпучим блакитнувато-білим полум'ям з утворенням густих клубів білого диму, що осаджується білим нальотом у місці горіння; при горінні розвивається температура до 2000оС. Однак, незважаючи на таку високу температуру, електрон не здатний пропалити не тільки легку броню, але навіть залізний лист, оскільки значна кількість тепла витрачається на нагрівання диму, що виділяється.

Електрон легко піддається механічній обробці, чим вигідно відрізняється від терміту, якому можна додати необхідну форму тільки пресуванням.

Запалення електрона здійснюється за допомогою термітно-запальних сумішей.

Електрон звичайно використовується для виготовлення корпусів запальних авіаційних бомб, що споряджаються термітом.

Запалювальні суміші на основі органічних
пальних (вогнесуміші)

Велику групу запалювальних речовин і складів на їхній основі складають органічні сполуки: нафта, різні її погони (бензин, петролейний ефір, гас і ін.), а також продукти переробки нафти, кам'яного вугілля (бензол, бензольна голівка, зелена олія й ін.) і дерева. Усі ці речовини володіють великим тепловим ефектом. Досить сказати, що при згорянні 1 кг нафти виділяється близько 10 000 ккал (незважаючи на відносно невисоку температуру горіння, що не перевищує 800–900°), тоді як при згорянні 1 кг терміту виділяється всього800 ккал.

Утворення великої кількості газоподібних продуктів при згорянні органічної сполуки обумовлює виникненням великого полум'я, що визначає у свою чергу гарну запалювальну здатність речовин цього типу. Гарній запалювальній здатності цих речовин сприяє і відносно мала швидкість їхнього горіння.

Запалювальні суміші на основі органічних пальних використовуються для спорядження запалювальних боєприпасів (бомб, снарядів, гранат, пляшок і т.д.) і в якості вогнесумішей для різного типу вогнеметів. При цьому запалювальні суміші застосовуються або в рідкому (не загущеному) виді, або у виді різних грузлих рецептур.

В армії США і основний згущувач, і отримані з його допомогою грузлі суміші звуться напалм(від назви двох компонентів згущувачу: алюмінієвої солі нафтенових кислот the naphtenafe і алюмінієвої солі кислоти коксового масла the coconutpalm). Використаються напалми- згущували наступних марок: М-1, М-2, М-4. Напалм М-1 складається з 50% алюмінієвої солі кислоти коксового масла, 25% алюмінієвої солі олеиновой кислоти й 25% алюмінієвих солей нафтенових кислот. Напалм М-2 - це суміш напалму М-1 (95%) і силікагелю (5%); останній додається для усунення комковання згущувача.До складу напалму Б входять: нафтопродукти (95-97%), солі нафтенової і

пальмітинової кислот (3-5%). Він характеризується гарною займистістю і підвищеною прилипаємістю навіть до вологих поверхонь, здатний створювати високотемпературний (1000-1200 ºС) осередок горіння з тривалістю 5-10 хв. Напалм Б легше води, тому плаває на її поверхні, зберігаючи при цьому здатність горіти, що значно утрудняє ліквідацію осередків

Не згущені вогневі суміші, як правило, являють собою бензин чи бензольну голівку, змішані з більш важкими рідкими пальними (гас, дизельне паливо й ін.) чи з мастилом. Співвідношення компонентів береться таким, щоб суміш містила можливо більшу кількість важкого палива чи мастила, але в той же час досить легко і швидко спалахувала.

Основною характеристикою такого роду сумішей є їхній фракційний склад. Найкращими по займистості й ефективності горіння є суміші, що містять 15–20% легкого пального і 30–40% середнього пального.

Використовувані для вогнеметання не згущені суміші забезпечують дальність вогнеметання не більш 45 м для ранцевих вогнеметів і 90 м для танкових і фугасних вогнеметів. Згоряння такої вогневої суміші відбувається швидко, значна частина її згоряє в польоті. Однак, широкий, із завихреннями струмінь полум'я, який обволікає об'єкт, що уражається, діє деморалізуюче на живу силу супротивника


Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 11; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты