КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Показники рівня виконання зобов’язань за експортними операціями ⇐ ПредыдущаяСтр 10 из 10
Узагальнення літературних джерел дозволяє виділити ще ряд показників, якими можна охарактеризувати рівень виконання договірних зобов’язань по відношенню до іноземних партнерів. Одним з таких показників може бути узагальнений коефіцієнт прострочених зобов’язань, який визначається за формулою (1):
(1) де Кпз – коефіцієнт прострочених зобов’язань; Впр – вартість товарів, що були поставлені контрагентам несвоєчасно у звітному періоді (прострочені), грн.; Взаг – загальна вартість усіх товарів, що повинні були бути поставлені іноземним контрагентам у звітному періоді, грн.
Ще одним показником, що характеризує рівень виконання експортних зобов’язань, є узагальнений коефіцієнт невиконаних зобов’язань, який розраховується за формулою (2): (2) де Кпз – коефіцієнт невиконаних зобов’язань; Знв – вартість товарів, поставка яких не була здійснена у звітному періоді іноземним контрагентам, хоча відповідно до умов контрактів повинна була бути здійснена (невиконані), грн.; Ззаг – загальна вартість усіх товарів, що повинні були бути поставлені іноземним контрагентам у звітному періоді, грн.
Останні два показники доцільно розраховувати і порівнювати з попереднім звітним періодом, щоб бачити, як змінився рівень виконання експортних зобов’язань. Очевидно, що найкраще для підприємства значення цих показників становить 0. Збільшення ж значення цих показників до 1 свідчить про незадовільний рівень виконання експортних зобов’язань і може призвести до появи численної кількості рекламацій зі сторони іноземних контрагентів. Аналіз виконання експортних зобов’язань по якості доцільно проводити через розрахунок узагальненого індексу одержаних рекламацій по якості, який розраховується за формулою (3): (3) де Ір – індекс одержаних рекламацій по якості; Qод – кількість рекламацій по якості, що одержана у звітному періоді від іноземних контрагентів за поставлений неякісний товар, од. Qк – загальна кількість усіх експортних контрактів, що укладені підприємством у звітному періоді, од.
Індекс одержаних рекламацій по якості можна розраховувати також на основі вартісних показників як відношення суми усіх рекламацій, що представлені іноземними контрагентами у звітному періоді до загальної вартості усіх експортних контрактів, що укладені підприємством у звітному періоді. Окрім того, можна розраховувати й інші індекси, що стосуються якості продукції, наприклад, відношення кількості задоволених нашим підприємством рекламацій щодо якості у звітному періоді до загальної кількості усіх поданих рекламацій у звітному періоді. Такий аналіз доцільно проводити у розрізі окремих контрагентів, товарів чи товарних груп, порівнюючи розраховані індекси поточного і попереднього звітного періодів.
|