КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Захист акустичної інформації у приміщенняхТема 6. Основні методи та засоби технічного захисту інформації
6.1. Захист інформації від витоку по оптичному каналу 6.2. Захист інформації від витоку по акустичному каналу 6.2.1. Захист акустичної інформації у приміщеннях 6.2.2. Захист акустичної інформації під час передавання її по технічним каналам 6.3. Захист інформації від витоку по каналу побічних електромагнітних випромінювань та наведень (ПЕМВН)
У залежності від джерела загроз розрізняють наступні технічні канали витоку інформації: ● виток по оптичному каналу; ● виток по акустичному каналу; ● виток по каналу побічних електромагнітних випромінювань та наведень (ПЕМВН). Акустичний канал витоку інформації має дві складових: ● виток акустичної інформації з приміщень; ● виток акустичної інформації під час передавання її по технічним каналам. Захист інформації від витоку по технічним (фізико-технічним) каналам забезпечує технічний захист інформації (ТЗІ) - сукупність науково-технічних методів, технічних рішень, засобів та організаційних заходів захисту інформації. Методи ТЗІ є ефективними при нейтралізації як випадкових так і навмисних загроз інформації. У відповідності до технічних каналів витоку інформації існують напрямки (розділи) технічного захисту інформації. Надамо їх характеристику.
Захист інформації від витоку по оптичному каналу Спостереження інформації у оптичному діапазоні з відстані з поза меж об’єкту інформаційної діяльності малоефективне. Така загроза легко парирується за допомоги використання віконного скла з односторонню провідністю світла, застосування штор та інше.
Захист інформації від витоку по акустичному каналу Захист акустичної інформації у приміщеннях Метою захисту інформації від витоку по акустичному каналу у приміщеннях є протидія несанкціонованим підслуховуванню та фіксації цієї інформації на записуючи пристрої. Наведемо основні методі захисту акустичної інформації у приміщеннях: ● звукоізоляція та звукопоглинання акустичного сигналу; ● зашумлення приміщень чи твердого середовища, оточуючого приміщення, з метою маскування акустичних сигналів; ● захист від несанкціонованого запису речової інформації на диктофон; ● виявлення та вилучення закладних підслуховуючих пристроїв. Розглянемо більш детально третю та четверту групу методів захисту. Для попередження несанкціонованого запису речової інформації на диктофон необхідно мати засоби виявлення працюючого диктофону та засобів впливу на нього. Результатом впливу має бути зниження якості запису до рівня нижче припустимого. Сучасні засоби виявлення та впливу на диктофони мають радіус впливу до 3 метрів та можуть розміщуватись в дипломаті. Закладними підслуховуючими пристроями називають радіоелектронні пристрої компактних розмірів, здатні приймати та перетворювати акустичні хвилі у електричні сигнали з подальшою їх передачею через канали зв’язку стороннім особам. Виявлення та вилучення закладних підслуховуючи пристроїв ускладнюється їх різноманітністю. Засоби боротьби із закладними підслуховуючими пристроями поділяють на: ● засоби радіоконтролю приміщень; ● засоби пошуку закладок, яки не випромінюють; ● засоби подавленя закладних пристроїв. Для радіоконтролю приміщень (виявлення радіозакладок) застосовують наступні пристрої: ● індикатори електромагнітного поля; ● побутові радіоприймачі; ● спеціальні радіоприймачі; ● автоматизовані комплекси. Для пошуку закладок, яки не випромінюють використовують наступні засоби: ● засоби контролю провідних ліній; ● засоби виявлення елементів закладок. Найбільш часто закладки, що не випромінюють, передають інформацію по телефонним лініям, лініям електричного живлення, лініям пожежної та охоронної сигналізації та іншим. Цю додаткову інформацію в лініях зв’язку, як аномальну, можуть виявляти засоби контролю провідних ліній. Для виявлення саме закладок (у тому числі, яки не працюють), або їх елементів використовують засоби нелінійної локації, виявлення порожнин, метало детектори, рентгенівські установки. Для нейтралізації закладних пристроїв використовують засоби їх подавлення. З метою подавлення закладок використовуються генератори завад, засоби порушення роботи та руйнування закладок.
|