Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Захист акустичної інформації під час передавання її по технічним каналам




Для захисту мовної інформації під час передавання її по каналам зв’язку використовуються методи аналогового скремблювання (рос. - скремблирования) та дискретизації мови (рос. - речи) з подальшим шифруванням.

Скремблювання – це процедура зміни характеристик мовного сигналу до стану його нерозбірливості и невпізнуваності (рос. - неузнаваемости), шляхом модулювання з подальшим розміщенням в смузі частот спектру, в який був вихідний відкритий сигнал.

Для скремблювання застосовують низку методів частотного перетворення сигналів, таких як частотна інверсія спектру сигналу, частотна інверсія спектру сигналу із зсувом несущої частоти та інші. Методи аналогового скремблювання відносно нескладні, дозволяють створювати дешеви технічні засоби скремблювання, але відрізняються низькою стійкістю.

Метод дискретизації мови з подальшим шифруванням відрізняються високою надійністю, але й більшою вартістю. Метод полягає у представленні мовної інформації у цифровому вигляді. Цифрова інформація у подальшому шифрується з використанням методів криптографії.

 

6.3. Захист інформації від витоку по каналу побічних електромагнітних випромінювань та наведень (ПЕМВН)

Методи захисту інформації від витоку по каналу побічних електромагнітних випромінювань та наведень (ПЕМВН) поділяють на пасивні та активні. Пасивні методи захисту дозволяють зменшити рівень інформаційної цінності, або рівень випромінювання випромінюючого інформаційного сигналу ПЕМВН. Активні методи захисту полягають у створенні завад в каналах ПЕМВН, які ускладнюють приймання корисної інформації з перехоплених зловмисником сигналів.

 

Пасивні методи захисту.

Розрізняють три групи пасивних методів захисту:

● екранування;

● зменшення рівня випромінювань та наведень;

● зменшення рівня інформативної цінності сигналів.

Методи екранування електромагнітного випромінювання є найбільш ефективними методами захисту інформації від ПЕМВН. Вони полягають у розміщенні елементів інформаційної системи, яки створюють електричні, магнітні чи електромагнітні поля в просторово замкнених конструкціях. Способи екранування залежать від особливостей полів, яки виникають в технічних елементах інформаційної системи при проходженні в них електричного струму.

Екранування здійснюється на рівні елементів схем, блоків, засобів, кабельних ліній, приміщень. У залежності від рівня екранування у якості екранів використовуються заземлені металеві, або з металізованим покриттям корпуса, конструкції з листової сталі, металеві сітки та інше.

Методи зменшення рівня випромінювань та наведень ПЕМВН базуються на удосконаленні електричних схем, використанні оптичних каналів зв’язку, удосконаленні конструкцій, використанні фільтрів, використанні гальванічних розв’язок у схемах живлення та інших.

Методи зменшення рівня інформативної цінності сигналів ПЕМВН базуються на спеціальних схемних рішеннях та кодуванні інформації. Спеціальні схемні рішення можуть полягати у заміні послідовних кодів на паралельні, збільшенні довжини регістрів та інше.

 


Поделиться:

Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 92; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты