Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаОсновні вимоги, яких слід дотримуватись під час перевірки заяв та звернень громадян про заволодіння їх житлом
Читайте также:
  1. Адміністративно-правовий статус громадян України (права й обов’язки у сфері державного управління).
  2. Апарати місцевих та апеляційних судів: структура, основні завдання.
  3. Безоплатне використання громадянами вод для задоволення власних потреб;
  4. Біографія як жанр PR-тексту: основні види, особливості структури.
  5. Біржова угода: смисловий зміст, умови, реєстрація на біржі, основні ознаки.
  6. Буржуазна революція та творення буржуазної держави у Франції. Декларація прав людини і громадянина 1789 р.
  7. В основній частині заняття
  8. Взаємозв'язок держави і громадянського суспільства
  9. Виборче право України: поняття, джерела й основні принципи.
  10. Види правотворчості громадянського суспільства

При розгляді заяв та звернень громадян щодо заволодіння їх житлом шляхом обману, з використанням насильства, підроблення документів особами (якщо вони не є близькими родичами заявника) в обов'язковому порядку порушувати кримінальні справи, здійснювати дізнання та досудове слідство в повному обсязі з вилученням необхідних документів, відібранням зразків підписів, проведенням експертиз, огляду житла, допиту свідків, підозрюваних та інших необхідних процесуальних дій.

До внесення відповідних змін у законодавство реєстрацію та перевірку заяв здійснювати в тому органі внутрішніх справ, на території обслуговування якого знаходиться квартира потерпілого, навіть у тих випадках, коли гроші передавалися на території іншого району.

При продажу квартири заявника питання щодо заволодіння правом на житло і самим житлом вирішується тим органом внутрішніх справ, на території обслуговування якого знаходиться це житло, що не противоречить чинному законодавству (відсутність коментарів з цього приводу трактується деякими працівниками міліції як підстава для передачі матеріалів за територіальністю без будь-якої перевірки, що є грубим порушенням ст, 97 КПК України). Тобто, при розгляді заяв громадян (а останні, як правило, звертаються до ОВС за місцем проживання) про незаконне заволодіння правом на нерухомість необхідно вжити всіх можливих заходів, щоб перешкодити продажу майна, документувати дії шахраїв і не пересилати матеріали за „територіальністю".

Буває й так, що шахраї позбавляють заявника можливості звернутися до міліції за місцем знаходження нерухомості, і він звертається до найближчого органу внутрішніх справ. Лише в цьому випадку після всебічної перевірки матеріали реєструються в ЖРЗПЗ та надсилаються до органу внутрішніх справ за місцем знаходження квартири, про що в обов'язковому порядку попереджується заявник з наданням йому письмової відповіді із зазначенням номера в журналі реєстрації заяв і повідомлень про злочини та органу внутрішніх справ, до якого надіслано матеріали, дати та мотивів такого рішення.

За місцем передачі коштів розгляд матеріалів (дізнання, розслідування) здійснюється тільки в тому випадку, якщо потерпілим є покупець. Якщо ж потерпілими визнано і власника житла, і покупця, тоді після виконання необхідних першочергових дій матеріали перевірки надсилаються за місцем знаходження нерухомості.При розслідуванні вбивств та здійсненні розшуку зниклих осіб, що володіють нерухомістю (особливо похилого віку, одиноких або потерпілі, з'ясовувати, чи не продане їх житло, чи не зверталися родичі або сторонні особи до відповідних установ за довідками, копіями приватизаційних документів тощо. У разі необхідності негайно вживати заходів щодо накладення арешту на майно.

Якщо житло вже продане, з'ясовувати обставини його продажу, хто здійснював продаж, хто покупець, брокер, нотаріус тощо. Вилучати документи та відпрацьовувати версію щодо причетності продавців (покупців) до вбивства потерпілого чи зникнення розшукуваних громадян.

При перевірці заяв громадян - учасників інвестиційного будівництва житла та операцій з нерухомістю необхідно:

- вивчати статутні документи управителя установи (підприємства), яке здійснює управління майном, отриманим у довірчу власність, а також здійснює управління фондом фінансування будівництва;

- з'ясовувати, хто є установником (довірителем, інвестором), який передав майно управителю в довірчу власність на підставі договору інвестування чи передачі майнових прав;- перевіряти наявність погодженої та затвердженої всіма підрозділами міськдержадміністрації проектно-кошторисної документації та дозволу на об'єкт будівництва;

- установлювати забудовника (організацію), що виконує будівництво об'єкта інвестування на підставі договору виконання будівельно-монтажних робіт, який зобов'язує управителя фінансувати будівництво;

- перевіряти наявність кадастрової справи на земельну ділянку, на якій здійснюється (планується здійснювати) будівництво об'єкта інвестування;

- перевіряти наявність створеного в банку фонду фінансування будівництва і реальність використання коштів фонду згідно з цільовим призначенням.

З метою більш ефективної боротьби із заволодінням чужим майном або придбанням права на майно шляхом обману (шахрайства), де предметом посягання є нерухомість громадян, у ГУМВС, УМВС, міських та районних відділах (управліннях) внутрішніх справ за цією лінією роботи слід закріпити досвідчених працівників слідчих підрозділів, карного розшуку, дільничних інспекторів міліції (на рівні районних відділів міст з районним поділом), завести контрольно-наглядові провадження, де концентрувати інформацію:

- про звернення громадян щодо заволодіння житлом;

- про підозрюваних осіб, їх зв'язки (прикмети, фотографії, фотороботи);

- дані на безвісно зниклих, якщо їх житло продане;

- оперативну інформацію про втрачені та викрадені паспорти;

- довідки, плани, схеми зв'язків тощо.

Оскільки ефективність механізму державного контролю і регулювання ринку нерухомості дуже низька, убачається, що всі подібні обліки, уключаючи, зрозуміло, і комп'ютерний облік з приватизації квартир громадян І всіх видів угод, укладених з ними (продаж, застава, дарування), повинні бути зосереджені в підрозділах міського (обласного) карного розшуку для виявлення злочинних посягань на житло громадян.Будь-яка інформація про громадян, що потребують особливого захисту при здійсненні квартирних угод, яка попадає в розпорядження державних чиновників, при досить обмежених можливостях органів внутрішніх справ надати громадянам такий захист нерідко призводить до непоправних наслідків.

Тому на всі виявлені порушення, причини і умови, які сприяли вчиненню злочинів, слідчий повинен реагувати в межах, наданих йому ст. 23-1 КПК України повноважень, надсилати подання до обласних і районних адміністрацій, керівникам нотаріальних округів, до Міністерства юстиції України та інших інстанцій.

 

 

Начальник ВКР Феодосійського МВ

ГО ГУМВС України в АР Крим

майор міліції О.М. Германович

 


Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 3; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.01 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты