Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаЗавдання, зміст. основні шляхи здійснення морального виховання.
Читайте также:
  1. Аналіз групи методів організації та здійснення навчально-пізнавальної діяльності.
  2. Апарати місцевих та апеляційних судів: структура, основні завдання.
  3. Біографія як жанр PR-тексту: основні види, особливості структури.
  4. Виборче право України: поняття, джерела й основні принципи.
  5. Визначені у вартісній формі витрати на здійснення розширеного
  6. Визначте основні види діяльності соціального працівника на виробництві.
  7. Визначте основні шляхи управління адаптацією персоналу організації.
  8. Возмещение вреда, причиненного вследствие недостатков товаров, работ или услуг. Особенности компенсации морального вреда.
  9. З8. Центральна Рада: створення, основні напрямки діяльності та причини падіння.

Моральне виховання — це цілеспрямований та систематичний вплив на свідомість, почуття та поведінку вихованців з метою формування в них моральних якостей, що відповідають вимогам суспільної моралі і визначають їх ставлення одне до одного, до сім'ї, іншої людини, до держави, до Батьківщини.

Мета - формування моральної стійкості, цілісної особистості, формування моральної свідомості (розуміння нормальної загальнолюдської та народної моралі); виховання та розвиток моральних почуттів порядності та тактовності, гуманності, патріотизму; формування умінь та звичок, моральної поведінки, культурної поведінки. Зміст - це система знань, умінь та навичок, які обумовлені вимогами, що визначають обов'язки людини по відношенню до навколишнього світу; це зразки які не лише орієнтують поведінку особистості, але й дають можливість оцінювати і контролювати. Зміст включає такі компоненти: відношення людини до суспільства; відношення людини до людей; відношення людини до праці; відношення людини до самої себе.

Мораль - це сукупність норм поведінки людей, що регулюють їх відношення до суспільства, нації, колективу, один до одного. В результаті виховання формується моральність людини, як засвоєна, внутрішньо прийнята нею мораль даного суспільства. Моральність складають: моральні норми (певні вимоги і заборони у суспільстві) – є ситуативні та фундаментальні (десять християнських заповідей); моральні цінності, як сповідування принципів загальнолюдської моралі, тобто жити з позиції правди, добра, милосердя і т.д.; моральні погляди - розуміння норм загальнолюдської та народної моралі; моральні переконання, як пережиті тверді погляди на моральні принципи та норми; моральні звички, як стійкі форми поведінки; моральні почуття, як переживання свого ставлення до моральної поведінки; моральні ідеали, як образи морально виконаної людини.

Завдання: а)форм-ня мор-ної свідомості як уявлень, понять про норми загальнолюдської та народної моралі, б)в-ня і розвиток мор-них почуттів (гуманності, гідності, патріотизму, порядності тощо), в)форм-ня умінь та звичок мор-ної поведінки, культури поведінки. Шляхи та форми: у навч-ній д-ті: урок, факультатив, семінар, екскурсія; у позанавч-ній д-ті - етичні бесіди, ігри, диспути тощо.В результаті правильно орг-ного процесу мор-го в-ня проявляється тенденція мор-го розвитку в напрямку до становлення такої особ-ті учня, для якої х-рні повна самовіддача, відмінна та добра успішність у н-ні, процелюбство та доОрі результати у праці, активна д-ть кол-ву та громадських орг-цій, проявлення творчості у різних видах д-ті.

 


Дата добавления: 2015-04-18; просмотров: 37; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.004 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты