КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Аналіз групи методів організації та здійснення навчально-пізнавальної діяльності.Словесні тлумачення понять, явищ. Використовується під час викладання нового матеріалу, а також у процесі закріплення. Необхідно передбачати зрозумілість головної думки та основних моментів, передбачати повторення найважливіших положень, містити висновки й узагальнення, Наочність - оснащення ілюстраціями статистичної наочності, плакатів, картам; використання приладів, дослідів, технічних установок. Практичні методи передбачають різні види діяльності учнів і вчителя, але потребують великої самостійності учнів у навчанні. Всі методи між собою тісно пов'язані. Завдання вчителя: знайти оптимальне поєднання цих методів, не припускаючи необґрунтованого вибору.
Аналіз групи методів стимулювання та мотивації навчально-пізнавальної діяльності. Методи стимулювання - методи спрямовані на формування позитивних мотивів учіння, що стимулюють пізнавальну активність і сприяють збагаченню школярів навчальною інформацією (методи формування пізнавальних інтересів, метод забезпечення успіху в навчанні, метод пізнавальних ігор, метод створення ситуації інтересу в процесі викладання навчального матеріалу). Методи стимулювання обов’язку і відповідальності у навчанні передбачають пояснення школярем суспільної та особистої значущості учіння, висування вимог, дотримання яких означає виконання ними свого обов’язку, заохочення до сумлінного виконання обов’язків, оперативний контроль за виконанням вимог і в разі потреби вказівки на недоліки, зауваження.
|