КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
МЕТРОЛОГІЯСтр 1 из 21Следующая ⇒ МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ Запорізький національний технічний університет
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
до практичних занять та самостійної роботи з дисципліни „ МЕТРОЛОГІЯ ” для студентів транспортного факультету спеціальностей; 8.100403, ”організація перевезень і управління на автомобільному транспорті”, 8.100402, ”транспортні системи” денної і заочної форм навчання.
Методичні вказівки до практичних занять та самостійної роботи з дисципліни „ МЕТРОЛОГІЯ ” для студентів транспортного факультету спеціальностей; 8.100403, ”Організація перевезень і управління на автомобільному транспорті”, 8.100402, ”транспортні системи” денної і заочної форм навчання / Укл.: Б.М. Левченко - Запоріжжя: ЗНТУ, 2011. – 78 с.
Укладачі: Л. Й. Івщенко, проф., д.т.н. В.Вє Петрикін, проф., к.т.н. Б.М. Левченко, ст.викл.
Рецензент: С. І. Дядя, доц., к.т.н.
Відповідальний за випуск: Б.М. Левченко, ст.викл.
Затверджено на засіданні кафедри “М В та І”
Протокол № __3____ від “ 10 ” жовтня 2011р.
Література МЕТРОЛОГІЯ
Фундаментом для забезпечення єдності вимірювань у масштабах держави покликана служити метрологія– як наука про вимірювання, методи та засоби забезпечення єдності вимірювань та способи досягнення потрібної точності.Наукова метрологія займається вивченням проблем виміру фізичних величин, елементною базою засобів вимірювання, аналізом похибок вимірювань. Законодавча метрологія встановлює одиниці фізичних величин і правила їх використання, термінологію в метрології, розробляє і впроваджує вимоги, направлені на досягнення єдності вимірювань. Виміри пронизують усі сфери інженерної праці, а вимірювальна інформація використовується для прийняття не тільки технічних, але і управлінських рішень. Результат измерения заслуживает внимание при условии обеспечения требуемой точности и возможности оценки погрешности. Ступінь точності повинна визначатися критеріями як техничної, так и экономичної доцільності. Підвищення точності вимірів у два рази збільшує вартість вимірів у декілька разів. В той же час зниження точності може привести до браку продукції, порушенню экології або здоров’я людей.
|