Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Поняття про реферат, реферування




Рекомендації до написання реферату

Науковий пошук характеризується різними рівнями глибини і складності. На початковій стадії роботи над науковою проблемою важливе значення має формування навичок правильно реферувати та анотувати текст, що вивчається. Написання реферату є формою наукового пошуку студентів, найпростішим видом їх навчально-дослідницької діяльності Це дозволяє «зрозуміти тему та задачу дослідження, проаналізувати напрацьований фактичний матеріал.

Поняття про реферат, реферування

Слово «реферат» утворене від латинського «», що означає «передавати, доповідати». Реферат –доповідь на певну тему, що передбачає огляд відповідних літературних джерел; виклад змісту наукової роботи, книжки, статті. Це не просто урізаний варіант першоджерела, а форма наукової роботи, що має особливості стилю викладу, свій характерний план і свою мову.

Реферування – один з важливих прийомів науково-дослідної роботи. Реферування тексту зводиться до пошуку в літературі необхідної інформації, виписуванню принципово важливих положень, тез, тверджень, зафіксованих у першоджерелі.

Залежно від мети, тип, стиль та характер рефератів розрізняються. Один і той же текст в реферативній обробці може мати різний зміст (відбиття у стислій формі основних положень, відбір того, що має безпосереднє значення до теми, виписування питань, що цікавлять дослідника).

Види рефератів.Залежно від мети, реферат може представляти:

- короткий письмовий виклад матеріалу, який буває монографічним (за одним джерелом) або оглядовим (за кількома джерелами);

- опис дослідження або аналіз проблеми (як правило використовується при підготовці до участі у наукових конференціях конференціях)

Реферативний огляд -форма реферату, що створюється в результаті вивчення і конспектування чисельних публікацій за певною достатньо обширною темою дослідження.

Особливості написання. Має вступ, де в стислій формі висвітлюється історія розвитку питання та його значення. Не проводити критичний аналіз суті та змісту першоджерел. Але не допускати конгломерату уривчастих відомостей. Факти, ідеї, результати досліджень повинні викладатися в суворій логічній послідовності. На закінчення відзначається сучасний стан, розглядаються тенденції подальшого розвитку даного питання. Закінчується списком використаної літератури.

Анотований реферат –форма реферату, що являє виклад змісту публікації у більш короткому обсязі. На відміну від реферату, який є знеособленим і містить лише факти, основні положення роботи на мові першоджерела, в анотації виражене ставлення автора до аналізованої роботи з виділенням цілей, задач, практичної та теоретичної її цінності. Як правило, міститься на перших сторінках книги, монографії, навчальних посібників і складається не автором, а фахівцем в цій галузі.


Поделиться:

Дата добавления: 2015-07-26; просмотров: 221; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты