КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
ПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ. 1. В якому віці спостерігатиметься відставання в рості, якщо розвивається гіпофізарний нанізм:1. В якому віці спостерігатиметься відставання в рості, якщо розвивається гіпофізарний нанізм: а) у період новонародженості; б) у 2—3 роки; в) у 4—5 років; г) у 6—9 років; д) у період статевого дозрівання? 2. У гіпофізі синтезуються тропні гормони, крім: а) соматотропного гормону; б) пролактину; в) тиреотропного гормону; г) фолікулостимулювального гормону; д) окситоцину. 3. На якому етапі внутрішньоутробного розвитку в плода відбувається дозрівання клітин кори надниркових залоз і пришвидшується утворення кортикальних гормонів: а) на 7-му тижні; б) на 7-му місяці; в) на 3-му місяці; г) на 9-му місяці; д) наприкінці внутрішньоутробного розвитку? 4. На якому етапі внутрішньоутробного розвитку в плода концентрація соматотропіну в крові стає в 100 разів більшою, ніж у дорослих: а) на 3-му місяці; б) на 5—8-му тижні; в) на 5—8-му місяці; г) на 10—12-му тижні; д) наприкінці внутрішньоутробного розвитку? 5. Яке захворювання розвивається в разі посилення продукування соматотропіну, якщо вже закрилися зони росту: а) гіпофізарна кахексія; б) хвороба Іценка — Кушінга; в) гіпофізарний нанізм; г) акромегалія; д) гіпофізарний гігантизм? 5. Абсолютна чи відносна нестача гормону вазопресину внаслідок травми голови призводить до таких проявів: а) підвищена спрага, поліурія; б) м'язова й артеріальна гіпотонія; в) розвиток остеопорозу; г) розвиток ожиріння за жіночим типом; д) пізнє закриття епіфізарних зон. 6. Для якого захворювання характерна затримка статевого розвитку з вірильним синдромом у дівчат та відкладанням жиру на шиї, верхній половині тулуба: а) гіпофізарного нанізму; б) нецукрового діабету; в) хвороби Іценка — Кушінга; г) гіпофізарної кахексії; д) бронзової хвороби? 7. Проявами природженого гіпотиреозу в дитини можуть бути перераховані симптоми, крім: а) маса тіла при народженні нижча від 2500 г; б) тривала жовтяниця; в) низький тембр голосу під час крику; г) послаблення смоктального рефлексу; д) гіпотермія.
9. Які з перерахованих симптомів характерні для розвитку тиреотоксикозу: а)зниження апетиту; б)зниження маси тіла; в)швидка мова, подразливість; г)втрата сну; д)постійне відчуття холоду? 10. В якому віці у дитини кількість гормонів збільшується в 3,5 разу і вони починають грати головну роль у всіх процесах метаболізму: а)відразу після народження; б)в 1 рік; в)у 3 роки; г)у 7 років; д)у період статевого дозрівання? 11. В якому віці у дітей спостерігається максимальна активність прищитоподібних залоз: а)в 1—2 роки; б)у 5—6 років; в)у 7—8 років; г)у 12—13 років; д)у період статевого дозрівання? 12. Антагоністом якого гормону є паратгормон: а)соматотропіну; б)тиреотропіну; в)тироксину; г)тиреокальцитоніну; д)кортизолу? 13. Для хронічної недостатності надниркових залоз характерні всі перераховані симптоми, крім: а)зниження маси тіла; б)ожиріння за жіночим типом; в)м'язової слабкості; г)артеріальної гіпотензії; д)гіперпігментації. 14. Які гормони не синтезують надниркові залози: а)катехоламіни; б)андрогени; в)мінералокортикоїди; г)гонадотропіни; д)глюкокортикоїди?
15. В якому віці у дитини відбувається перебудова трьох зон кори а) у 6 міс; б) в 1 рік; в) у 3 роки; г) у 8 років; д) у період статевого дозрівання? 16. В якому віці відбувається повне формування кіркового і мозко а) у 3 роки; б) в 1 рік; в)у 8 років; г) у 10—12 років; д) у 13—15 років? 17. Який гормон впливає на всмоктування вуглеводів у кишках, а) кортизол; б) альдостерон; в) адреналін; г) тестостерон; д) вазопресин? 18. Який гормон синтезує підшлункова залоза: а) кортизол; б) глюкагон; в) альдостерон; г) АКТГ; д) окситоцин? 19. Для цукрового діабету характерні всі перераховані прояви, а) гіперглікемії; б) глюкозурії; в) гіпокетонурії; г) поліурії; д) полідипсії. 20. Який симптом характерний для гіпоглікемічного стану: а) м'язовий тонус очних яблук; б) ацетон в аналізі сечі; в) підвищений артеріальний тиск; г) тремтіння пальців; д) поліурія?
21. Під час обстеження хлопчика 15 років виявлено відсутність а) затримку статевого розвитку; б) первинний гіпогонадизм; в) вторинний гіпогонадизм; г) гермафродитизм; д) гіпофізарний гігантизм? 22. Раннім статеве дозрівання вважають, якщо воно настає: а) у дівчат і хлопців у 14 років; б) у дівчат у 10 років, у хлопців в 11 років; в) у дівчат до 9 років, у хлопців до 12 років; г) у дівчат і хлопців до 8 років; д) у дівчат до 8 років, у хлопців до 9 років.
ІМУННА СИСТЕМА І ФАКТОРИ НЕСПЕЦИФІЧНОГО
|