Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаОПОВІЩЕННЯ ТА ІНФОРМУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ

Читайте также:
  1. А) Австро-Угорщині з українського населення на добровільних засадах
  2. В) створювалися окремі адміністративно-територіальні одиниці в місцях компактного проживання неукраїнського населення
  3. Видатки бюджету на соціальний захист населення і соціальну сферу. Форми і види соціального захисту населення
  4. Види доходів населення та напрямки їх використання
  5. ВІДТВОРЕННЯ НАСЕЛЕННЯ
  6. Вільні категорії населення
  7. Державне регулювання зайнятості населення
  8. Диференціація життєвого рівня населення
  9. Дії населення при аваріях з викидами хлору
  10. Доходи та рівень життя населення

Це одне з основних завдань захисту в надзвичайних ситуаціях. Завчасно на території держави створюють систему оповіщення, основою якої є автоматизована система централізованого оповіщення. Крім того, створюють: постійно діючі локальні системи оповіщення та інформування населення в зонах можливого катастрофічного затоплення, в районах розміщення радіаційних і хімічних підприємств та інших потенційно небезпечних об'єктів; територіальні системи централізованого оповіщення і системи оповіщення на об'єктах господарювання. Всі названі складові системи оповіщення поєднані організаційно-технічно.

Для оповіщення використовують загальнодержавні й відомчі системи зв'язку, радіопровідного, телевізійного оповіщення, радіотрансляційні мережі, сирени, гудки та інші технічні засоби передачі інформації. Оповіщення населення забезпечують органи управління з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту і штаби цивільної оборони на всіх адміністративно-територіальних рівнях. Вони відповідальні за організацію оповіщення про загрозу та виникнення надзвичайної ситуації і за постійне інформування населення про обстановку.

Одночасно з сигналами про надзвичайну ситуацію передають вказівки про порядок дій і поведінку населення. Сигнали, надані вищим штабом ЦО, дублюють усі підпорядковані штаби за допомогою місцевого радіотрансляційного вузла, сирени, гудків підприємств, транспорту, ударів у рейку, дзвонів.

Сигнал "Увага всім", який передають органи ЦО за допомогою тривалого звучання сирен, гудків, повідомляє населення про надзвичайну ситуацію в мирний час і загрозу нападу противника у воєнний час. Почувши цей сигнал, треба ввімкнути радіо, телевізор і прослухати повідомлення про дії населення після одержання сигналу. Якщо немає радіо, телевізора або вони не працюють, то слід з'ясувати у когось, що трапилося. Після одержання повідомлення треба виконати всі вказівки, що наведені в ньому.

Повідомлення у воєнний час. "Повітряна небезпека". Подають для всього населення міста чи району, попереджаючи про небезпеку ураження противником. Його передає відділ з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту міста (району) по радіо,

телебаченню, а на об'єктах господарювання — ретрансляційними вузлами. У виробничих і службових приміщеннях сигнал дублюється голосом. За цим повідомленням об'єкти припиняють роботу, транспорт зупиняється і все населення укривається в захисних спорудах."Відбій повітряної небезпеки". За цим повідомленням населення залишає захисні споруди і повертається на свої робочі місця і в житла.

"Радіаційна небезпека". Подають у населених пунктах, у напрямку до яких рухається радіоактивна хмара. Прослухавши це повідомлення, треба вжити протирадіаційний препарат (шість таблеток радіозахисного препарату № 1 із гнізда № 4 індивідуальної аптечки АИ-2, цистамін), надіти респіратор (протипилову пов'язку, ватно-марлеву маску або протигаз), взяти запас продуктів, документи, медикаменти, предмети першої потреби і прямувати в сховище або в протирадіаційне укриття.

"Хімічна небезпека". Подають при загрозі хімічного нападу або в разі виявлення хімічного чи бактеріологічного зараження. Прослухавши це повідомлення, треба вжити з індивідуальної аптечки АИ-2 одну таблетку із гнізда № 2 (тарен) або п'ять таблеток протибактеріального препарату (тетрациклін), швидко надіти протигаз, а в разі потреби — і засоби захисту шкіри; якщо є можливість — укритися в захисних спорудах. Якщо захисних споруд немає, то від аерозольних отруйних речовин і бактеріальних засобів можна сховатися в загерметизованих житлових чи виробничих приміщеннях.Повідомлення в мирний час. "Аварія на атомній електростанцій. Повідомляють про місце, час, масштаби аварії, а також про радіаційну обстановку та дії населення.

"Аварія на хімічно небезпечному об'єкті". Повідомляють про місце, час, масштаби аварії, а також про можливе хімічне зараження території, напрямок та швидкість переміщення зараженого повітря, райони, яким загрожує небезпека. Дають рекомендації щодо поведінки населення. Наприклад: "Увага! Говорить штаб ЦО. Громадяни, відбулась аварія на м'ясокомбінаті з викидом в атмосферу парів аміаку. Забруднене повітря рухається на північ у напрямку населеного пункту Слобода. В зону хімічного зараження потрапляє завод "Зоря" і смт Прохорівка.

 

У зв'язку з цим необхідно зупинити завод "Зоря" і вивести виробничий персонал та жителів смт Прохорівка в район Лисої гори. В подальшому діяти відповідно до вказівок штабу ЦО".

"Землетрус". Повідомляють про загрозу землетрусу або його початок. Населення попереджають про необхідність перекрити газ, воду, вимкнути електроприлади та освітлення, погасити вогонь у печах. Повідомити сусідів про одержану інформацію. Взяти необхідний одяг, документи, харчові продукти, вийти на вулицю й розміститися на відкритій місцевості на безпечній відстані від будинків, споруд, ліній електропередачі.

"Затоплення". Повідомляють район, в якому очікується затоплення внаслідок підіймання рівня води в річці чи аварії на дамбі. Населення, яке проживає в даному районі, повинне взяти необхідні речі, документи, харчові продукти, воду, вимкнути електроприлади та освітлення, перекрити газ, воду і зібратись у вказаному місці для евакуації. Повідомити сусідів про наближення лиха і надалі діяти за вказівками штабу ЦО.

"Штормове попередження". Подають інформацію про посилення вітру. Треба зачинити вікна, двері, повідомити сусідів і, якщо є можливість, перейти в підвали, погреби.

Успіх захисту населення значно залежить від своєчасного і повного виконання сигналу і рекомендацій у надзвичайній ситуації, а також від своєчасного, повного і правдивого інформування населення. Так, під час аварії на ЧАЕС місцеві органи влади ні по радіо, ні в газетах ані словом не прохопилися про те, що трапилося, навіть після повідомлень центральних ЗМІ. Це призвело до неадекватної поведінки населення в перші дні аварії.


Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 8; Нарушение авторских прав


<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
ПРИРОДНІ НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ | В ЗАХИСНИХ СПОРУДАХ
lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2020 год. (0.012 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты