Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаМатеринська плата
Читайте также:
  1. Авансовые платежи покупателям (предоплата)
  2. Аналіз фінансового стану ТОВ «Шкіряний завод «Платан ЛТД».
  3. Арендная плата
  4. Арендная плата земельного участка складывается
  5. Аудит расчетов с учредителями. Выплата дивидендов
  6. В. Заработная плата.
  7. Виплата дивідендів та прибутку у товариствах, де держава має корпоративні права.
  8. Вопрос 49. Оплата труда гражданских служащих.
  9. Вопрос 52. Оплата труда при отклонении от нормальных условий труда.
  10. Всі витрати на час поїздки на гру клуб бере на себе. Сюди окрім транспортних видатків входить оплата житла та харчування гравців.


Одна з найважливіших модулів комп'ютера входять до складу системного блоку – це материнська плата. Материнська плата – плата, де розташовуються основні елементи комп'ютера.

Форм-фактор системної плати – стандарт, визначений розмір системної плати для самого персонального комп'ютера, місця її кріплення до корпуса; розташування у ньому інтерфейсів шин, порти вввода/вивода, разъема центрального процесора (якщо є) і слотів для оперативної пам'яті, і навіть тип вход для підключення блоку живлння.

Класифікація системних плат:

· сучасні: АТХ, microATX, FlexАТХ, NLX, WTX, CEB;

· впроваджуються: Mini-ITX і Nano-ITX, Pico-ITX, BTX, MicroBTX і PicoBTX.

Існують системні плати, які відповідають ніяким з форм-факторов. Зазвичай зумовлено бажанням виробника системної плати самостійно виготовляти і навіть периферійні програми до неї, або неможливістю використання стандартних компонентів (так званий «бренд»), наприклад Apple Computer, Commodore, SiliconGraphics, Hewlett Packard, Compaq частіше від інших ігнорували стандарти;

1.2.3. Оперативна пам'ять

Оперативна пам'ять – енергозалежна частина системи комп'ютерної пам'яті, у якій тимчасово зберігаються дані і команди, необхідні процесору до виконання їм операції. Оперативно запам'ятовуючий пристрій (ОЗУ) – технічний механізм, реалізує функції оперативної пам'яті. ОЗУ зазвичай буває 1Гб, 2Гб, 4Гб і рідше 8Гб.

Оперативна пам'ять буває двох типів: динамічного і статичного.

· Пам'ять динамічного типу (DynamicRandomAccessMemory– DRAM).

DRAM – економічний вид пам'яті. Для зберігання розряду використовується схема, що складається з одного конденсатора і самого транзистора (у деяких варіаціях конденсаторів два). Такий вид пам'яті вирішує, компактності (там, де у SRAM розміщається один тригер, тобто один біт, можна вмістити вісім конденсаторів і транзисторів).

Є й свої мінуси. По-перше, пам'ять з урахуванням конденсаторів працює повільніше, оскільки у SRAM зміна напруги на вході триггера відразу ж потрапляє призводить до зміни його зі стану, то тут для здобуття права встановити одиницю один розряд (один біт) пам'яті з урахуванням конденсатора, цей конденсатор потрібно зарядити, а здобуття права розряд встановити нуль, відповідно, розрядити. І це значно триваліші операції, ніж переключеннятриггера, навіть якщо конденсатор має невеликі розміри.Другий суттєвий мінус – конденсатори схильні до заряду; простіше, згодом конденсатори розряджаються. До того ж розряджаються вони то швидше, що менше їх ємкость. Про те, що розряди у ній зберігаються не статично, а «стікають» динамічно у часі, пам'ять на конденсаторах отримала своє назва динамічна пам'ять. У зв'язку ця обставина, щоб втрачена вміст пам'яті, заряд конденсаторів на відновлення необхідно «регенерувати» через певний інтервал часу. Оскільки для регенерації пам'яті періодично операції з пам'яттю, це істотно знижує продуктивність цього виду ОЗУ.

· Пам'ять статичного типу (StaticRandomAccessMemory– SRAM).

SRAM– ОЗУ, яке треба регенерувати, називається статичною пам'яттю з довільним доступом.

Достоєнство цього виду пам'яті – швидкість. Оскільки тригери зібрані навентилях, а час затримки вентиля обмаль, те й переключення стану триггера відбувається дуже швидко.

Цей вид пам'яті не містить недоліків. По-перше, група транзисторів, входять до складутриггера, коштує дорожче, навіть якщо вонивитравляются мільйонами в одній кремнієвої підкладці. З іншого боку, група транзисторів займає вулицю значно більше місця, бо між транзисторами, що утворюють тригер, би мало бути витравлені лінії зв'язку. Використовується в організаціюсверхбистрого ОЗУ, критичного до швидкості роботи.
Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 64; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2022 год. (0.013 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты