КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
РОЗДІЛ 3Розрахунок виробничо-економічних показників підприємства Задача розрахунку економічних показників підприємства на плановий період (рік) передбачає досягнення головної мети – збільшення виручки в умовах заданого рівня росту на цей період показників: 1. Збільшення доходів підприємства. 2. Збільшення чисельності персоналу (працівників). 3. Зростання заробітної плати працівників. При цьому темпи зростання доходів і виробітки повинні випереджати темпи росту чисельності працівників і темпи росту заробітної плати. Варіанти вихідних даних вказані в табл. 1, рядок 10. Досягнутий у попередньому (стартовому) році рівень фондовіддачі основних виробничих фондів приймається стабільний (незмінним) і на плановий період, тобто: У прикладі (див. варіанти, рядок 10 табл. 1): Планові завдання: 1. Індекс зростання доходів – 2. Індекс збільшення середньомісячної чисельності працівників – 3. Індекс росту середньомісячної заробітної плати працівників – Розрахунок всіх планових показників проводиться на підставі показників стартового періоду (див. табл. 2.1). 3.1. Планові показники середньомісячного і річного обсягу доходів : (3.1) У прикладі:
3.2. Планова середньомісячна чисельність працівників ( ): (3.2) У прикладі: , приймаємо 20 осіб. На підставі співвідношення чисельності робітників на одну штатну одиницю керівників і фахівців (див. розрахунки в розділі 2.1.2), визначаємо середньомісячну чисельність окремо робітників і керівників. У прикладі: у розрахунку 2.1.2 розділу 2 прийнята чисельність робітників -14 чол., керівників і фахівців - 5 чол., усього - 19 чол. Планова середньомісячна чисельність робітників: приймаємо 15 осіб, керівників і фахівців: , приймаємо 5 осіб. 3.3. Планова виробітка на одного працівника (середньомісячна – і річна ): (3.3) У прикладі:
Індекс росту виробітки: 3.4. Фонд середньомісячної заробітної плати в плановому періоді: - робітників: (3.4) - керівників і фахівців: (3.5) У прикладі (див. дані табл. 2.1):
3.5. Необхідний розмір основних фондів у плановому періоді: (3.6) У прикладі (розрахунок 3.1), фондовіддача (табл. 2.1), тобто:
Необхідний розрахунковий приріст основних фондів у плановому періоді: (3.7) У прикладі: 3.6. Розмір річних амортизаційних відрахувань у плановому періоді: (3.8) де норма амортизаційних відрахувань у плановому періоді (див. розрахунок 2.1.6). У прикладі: Середньомісячна амортизація по всьому обсягу основних фондів: 3.7. Планова середньомісячна вартість матеріалів і енергетичних ресурсів розраховується за формулою (1.8): У прикладі: 3.8. Сума загальновиробничих і адміністративних витрат у плановому періоді приймається рівною сумі цих витрат у попередньому (стартовому) році. У прикладі: (див. розрахунок 2.1.8) 3.9. Середньомісячні постійні витрати в плановому періоді : (3.9) У прикладі: 3.10. Середньомісячні зміннівитрати в плановому періоді з урахуванням місцевих податків визначаються за формулою: (3.10) де МН - місцеві податки - 5% суми зарплати і матеріально - енергетичних ресурсів. У прикладі:
3.11. Загальна сума середньомісячних витрат: (3.11) У прикладі: 3.12. Розрахунок нормованих і ненормованих оборотних коштів у плановому періоді проводиться за нормами, наведеними у пункті 9 табл. 1 вступу за формулою: (3.12) де N - відповідний норматив по елементах оборотних коштів. У прикладі розмір оборотних коштів становить: 1) у виробничих запасах: ; 2) у незавершеному виробництві: ; 3) у витратах майбутніх періодів: ; 4) у готовій продукції: . Усього нормовані оборотні кошти (сума пунктів 1 - 4 ) - . 5) ненормовані оборотні кошти (20% нормованих) . Разом оборотних коштів: ОКпл = 18386 + 3677 = 22063 грн. 3.13. Коефіцієнт середньомісячної оборотності оборотних коштів розраховується за формулою 1.13 і розрахунком 2.1.3: Річний коефіцієнт оборотності ОС: Результати всіх розрахунків, проведених у розділі 3, зводяться в табл. 3.1. 3.14. Необхідний розмір виробничого капіталу для здійснення господарської діяльності підприємства визначається за формулою (2.9) і даними табл. 3.1 (рядок 7 і рядок 8). У прикладі: 3.15. Розмір необхідного фонду накопичення (додаткового і резервного капіталу) в плановому періоді визначається за формулою (2.10). У прикладі: 3.16. Розподіл прибутку підприємства в плановому періоді здійснюється за схемою розподілу (рис. 1) і результати зводяться в табл. 3.2.
Таблиця 3.1 Показники виробничо-економічної діяльності підприємства
Таблиця 3.2 Розподіл прибутку підприємства в плановому періоді (році)
3.17. За підсумками розрахунку планових показників складається плановий баланс підприємства (табл. 3.3). Таблиця 3.3 Баланс підприємства на плановий рік (форма 1)
|