Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаЛімітвідповідальності цедента називається пріоритетом, першим збитком,а відповідальність перестрахувальника – покриттям.
Читайте также:
  1. Адміністративна відповідальність
  2. Адміністративна відповідальність неповнолітніх
  3. Адміністративна відповідальність юридичних осіб
  4. Адміністративна відповідальність.
  5. Види правопорушень, за які наступає відповідальність
  6. Відповідальність державних службовців
  7. Відповідальність у бізнесі - обов'язок юридичних осіб відповідати за свої дії, дотримання встановлених державою і суспільством правил бізнесу.
  8. Вік, з якого настає адміністративна відповідальність
  9. Владні повноваження, відповідальність і делегування
  10. Дисциплінарна відповідальність за порушення земельного законодавства

Тантьєма на користь перестрахувальника не передбачається.

Відповідно до договору ексцеденту збитку механізм перестрахуваннянабирає сили тільки тоді, коли остаточна сума збитків по застрахованому ризику в результаті страхового випадку перевищить обумовлену в договорі суму.

Відповідальність перестрахувальника понад цю суму обмежується визначеним лімітом. Відповідно до потреб за першим ексцедентом збитку може укладатися другий і т.д.

Премія, що належить перестраховикам - учасникам договору ексцеденту збитку, звичайно встановлюється у визначених відсотках до річної суми брутто-премії по захищеному портфелі страхування.

Договір ексцеденту збитковості –це договір перестрахування, по якому перестраховик захищає по визначеному виді страхування загальні результати проходження справи на випадок, якщо збитковість перевищить обумовлений у договорі відсоток чи її розмір.

Ліміт відповідальності перестраховика встановлюється в межах визначеного відсотка збитковості (наприклад, 100 або 105%) за рік.

Ціль договору ексцеденту збитковості – захист перестрахувальника від додаткової чи надзвичайної втрати по всьому страховому портфелі при значних коливаннях збитковості.

Процедура перестрахування на українському страховому ринку регламентується законом України «Про страхування» (ст. 12).

Висновки: перестрахування як система вторинного страхування в залежності від способів передачі ризику підрозділяється на методи факультативного, облігаторного і факультативно-облігаторного перестрахування. У залежності від розподілу ризику між цедентом і цесіонером договори по перестрахуванню поділяються на пропорційні і непропорційні. Звертається увага, що по усіх видах пропорційного перестрахування збитки і страхові премії розподіляються між цедентом і цесіонером у відповідній пропорції і прив'язані до страхової суми. При непропорційному перестрахуванні цедент сам оплачує збитки до встановленої межі, а перевищення цього розміру оплачується цесіонером у межах ліміту відповідальності за договором.

 

Лекція 11. Управління ризиками в страхуванні

 

1.Визначення сутності, ролі і місця ризиків у страхуванні.

2. Класифікація ризиків.

3. Організація менеджменту ризиків.

 Ціль: досліджувати сутність ризику як історичної й економічної категорії, розглянути науково-обґрунтовану класифікацію ризиків, вивчити організаційно-технічні і фінансово-договірні методи управління ризиками.

 


Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 16; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.01 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты